Narodowy czempion – Polpharma znalazła się na pierwszym miejscu w kategorii innowacyjność w raporcie opublikowanym przez Polityka Insight.

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Raport stanowi klasyfikację polskich przedsiębiorstw odgrywających główną rolę w bezpieczeństwie narodowym. Pod uwagę brana jest wielkość przedsiębiorstwa, pozycja w branży, innowacyjność, wydajność oraz aktywność na rynku polskim i zagranicznym.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego, to największy polski producent leków oraz jeden z wiodących producentów w Europie Środkowo-Wschodniej. Początki firmy sięgają 1935 roku. Stały rozwój oraz poszerzanie oferty sprawiły, że obecnie firma jest częścią silnej międzynarodowej grupy farmaceutycznej, która oferuje nowoczesne leki oraz substancje dla pacjentów z całego świata. Polpharma współpracuje z rzeszą naukowców, stale inwestuje w nowe, zaawansowane technologie. Tworzy szerokie perspektywy rozwoju dla wielu projektów naukowych z dziedziny farmacji oraz medycyny.

To niekwestionowany lider, który wielokrotnie pokazał swoją pozycję w zapewnieniu bezpieczeństwa lekowego w Polsce. Jednocześnie liderzy firmy podkreślają rangę zwiększenia bezpieczeństwa lekowego, zwłaszcza w kontekście wydarzeń z mijających lat. Pandemia obnażyła dotychczasowy model współpracy międzynarodowej w obrębie dostawy surowców niezbędnych do produkcji leków. Tym samym analitycy do spraw zdrowotnych podkreślają konieczność rozbudowy infrastruktury produkcyjnej i skrócenia łańcucha dostaw API wykorzystywanych do produkcji leków. 

„Czempioni Narodowi” dbają o bezpieczeństwo w sektorze lekowym, energetycznym, militarnym, żywnościowym, jak również w cyberbezpieczeństwie. Wraz z firmą Polpharma, zostali wyróżnieni między innymi PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A, Asseco Poland.

Wszystkim Czempionom Narodowym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju przedsiębiorstw.

Pełny raport oraz ranking Polityka Insight dostępny jest na:

https://www.politykainsight.pl/_resource/multimedium/20330807