Grupa Akomex otworzyła nową halę produkcyjną w zakładach DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim

Kategoria: Aktualności Opakowania
2 min. czytania

DrukPak to spółka wchodząca w skład Grupy Akomex. Firma funkcjonuje na polskim rynku już ponad 50 lat i produkuje opakowania głównie dla firm z sektora farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Produkty z DrukPaku są sprzedawane w Polsce, ale także w całej Europie między innymi w Niemczech, Francji i krajach skandynawskich. Budowa nowej hali zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Zainstalowało w niej między innymi nowe linie produkcyjne, które właśnie rozpoczęły produkcję.

– Rynek opakowań jest obecnie mało przewidywalny ze względu między innymi na wahania cen surowców czy też nadal funkcjonujące problemy z transportem międzynarodowym.  Jednak Grupa Akomex stawia na rozwój, który pomoże nam znaleźć nowych klientów i zwiększyć udziały w rynku. Warto zauważyć, iż w trakcie ostatnich 2 lat Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln zł w rozwój produkcji. Przed nami kolejne inwestycje.  Trwająca od czerwca 2021 roku rozbudowa zakładu DrukPaku dobiegła końca jesienią ubiegłego roku, a teraz rozpoczęliśmy produkcję głównie dla klientów z sektora farmaceutycznego. Powstała w Aleksandrowie Kujawskim hala zwiększa nasze moce produkcyjne o 30 % – komentuje Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego DrukPaku trwała 1,5 roku i kosztowała prawie 20 mln złotych. Cześć inwestycji została zrealizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

***

Grupa Akomex posiada ponad 50 lat doświadczenia na rynku. W jej skład wchodzą 3 spółki: Akomex, DrukPak oraz duńska Plano Pack. Firma zarządza fabrykami w Polsce oraz w Danii i zatrudnia ponad 600 osób. Około połowa produktów Akomexu eksportowana jest poza granice kraju, głównie do państw Europy Zachodniej. Producent dostarcza opakowania, a także ulotki, etykiety, tacki i arkusze laminowane dla takich branż jak: farmaceutyczna, spożywcza, higiena osobista, elektronika czy akcesoria domowe. Rocznie, zakłady produkcyjne firmy opuszcza około 1,3 miliarda opakowań.