Jost Chemical – nowy zakład produkcyjny wysokiej czystości soli mineralnych w Polsce

Kategoria: Aktualności Surowce
4 min. czytania

Jost Chemical rozpoczął produkcję w nowym zakładzie o powierzchni 4600 m2 w Kościanie w Polsce. Produkty „high purity” o wysokiej czystości oferuje dla branży: farmaceutycznej, biofarmaceutycznej, suplementów diety oraz żywienia klinicznego.

„Nowa fabryka zwiększy naszą zdolność reagowania na potrzeby klientów europejskich. Spełnia rygorystyczne standardy jakości, takie jak certyfikat FSSC 22000, a także oferuje wiele inicjatyw dotyczących zrównoważonego rozwoju” – powiedział Jerry Jost, prezes.

Zakłady produkcyjne firmy Jost Chemical w St. Louis w stanie Missouri liczą cztery nowoczesne budynki o łącznej powierzchni 27 800 m2. Jost Chemical jest firmą zarejestrowaną w FDA, produkcja odbywa się zgodnie ze standardami cGMP dla przemysłu farmaceutycznego i nie tylko. Firma rozwija się nieprzerwanie od 35 lat, ciągle inwestując w nowe urządzenia produkcyjne i technologie. Zespół Jost Chemical liczy obecnie ponad 300 pracowników, z których jedną czwartą stanowią chemicy i inżynierowie.

„Ekspansja jest częścią kultury naszej firmy od samego początku” – powiedział Jerry Jost. „Nieustannie inwestujemy, aby podnosić jakość i wprowadzać innowacje na rynek dzięki nowym produktom, które z powodzeniem spełniają specyficzne potrzeby naszych klientów i restrykcyjne wymagania rynkowe”.

Firma produkuje szeroką gamę ponad 250 produktów, w tym amon, wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, potas, sód, stront i cynk w postaci octanów, askorbinianów, asparaginianów, węglanów, cytrynianów, mrówczanów, fumaranów, glukonianów, glicynianów, wodorotlenków, mleczanów, jabłczanów, azotanów, tlenków, fosforanów, bursztynianów i siarczanów. Produkty Jost Chemical są spójne między partiami, spełniają lub nawet przekraczają wymagania wielu kompendiów takich jak USP/EP/JP/ACS. Produkty firmy Jost są wolne od BSE/TSE oraz posiadają certyfikaty koszerności i halal. Produkty jakości farmaceutycznej pomagają klientom spełniać wytyczne ICH Q3D dotyczące zanieczyszczeń elementarnych oraz przepisy USP zgodnie z <232> (metoda dla USP <232>).

Do naszych kluczowych produktów dla rynku farmaceutycznego i biofarmaceutycznego należą siarczan amonu, fosforan potasu, octan sodu, węglan sodu, fosforan sodu i siarczan sodu. Zastosowania produktów na rynkach farmaceutycznych i biofarmaceutycznych obejmują syntezę API, wykorzystanie ich jako bufory pH do fermentacji, jako półprodukty w procesach oraz w pożywkach do hodowli komórek, syntezy białek.

W ostatnim czasie w ofercie firmy Jost Chemical pojawił się kaprylan sodu, który może być stosowany do ochrony, separacji i wytrącania białek. Kaprylan sodu jest często stosowany we frakcjonowaniu krwi jako stabilizator w celu zachowania aktywności biologicznej białek farmaceutycznych, takich jak roztwory albuminy ludzkiej podczas pasteryzacji. Kaprylan sodu jest, również używany w przemyśle biologicznym do specjalnej selekcji hodowli bakterii.

Każda sól sprzedawana i produkowana przez Jost Chemical jest produktem o wysokiej czystości dzięki zastosowaniu innowacyjnych
i kontrolowanych procesów, pod czujnym okiem specjalistów z działu zapewnienia jakości. Dzięki temu każdy etap procesu produkcyjnego jest ściśle kontrolowany. Nasze laboratoria kontroli jakości wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt analityczny, na przykład w laboratorium analitycznym, łącznie z systemem spektrometrii mas sprzężonej z plazmą wzbudzaną indukcyjnie (ICP-MS), który jest wymagany w USP <233> (metody dla USP <232>). Zaangażowanie w dopracowanie każdego szczegółu gwarantuje, że produkty Jost zawsze spełniają najwyższe poziomy jakości, czystości, spójności i identyfikowalności.

Oferujemy dostępność produktów o różnych wielkościach cząstek, w tym proszek, ultradrobny proszek (<6 mikronów), granulat i sypki granulat. Technologie modyfikacji wielkości cząstek zapewniają swobodną sypkość materiałów bez dodawania środków przeciwzbrylających.

Zastrzeżone przez Jost Chemical procesy produkcyjne umożliwiają produkcję soli mineralnych o niskiej zawartości metali ciężkich. Wysokiej czystości wapń, magnez, potas, sód i cynk są idealne w zastosowaniu jako aktywne substancje farmaceutyczne (API) oraz jako nutraceutyki, które wspomagają zdrowie człowieka w wielu zastosowaniach, w tym immunologicznych.

„Jost Chemical produkuje w pełni przereagowane produkty, co daje efekt znacznie lepszej stabilności produktu końcowego oraz wydajności zarówno dla formulatorów, jak i konsumentów. Jost nie produkuje blendów surowców” – mówi Joe Hardimon, Research and Development Manager.

Zespół Jost Chemical zapewnia każdemu klientowi fachową obsługę od wstępnych konsultacji, wsparcia technicznego po ostateczną dostawę. Nasz zespół dokłada wszelkich starań aby klienci mieli wszystko, czego potrzebują, niezależnie od tego, czy jest to pomoc techniczna, dokumentacja, pilna wysyłka, czy indywidualne zamówienie. Jost ściśle współpracuje z klientami poszukującymi niestandardowych produktów, walidacji procesów i skalowania.

„Po 35 latach działalności nadal jesteśmy obecni w tej branży ze względu na jakość naszych produktów – napędza nas wiedza, chęć ciągłego doskonalenia i rozwiązania odpowiadające potrzebom klientów” – dodał prezes Jerry Jost.

Więcej informacji o naszej firmie i produktach dostępne jest na stronie internetowej https://www.jostchemical.com. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania.

Jerry Jost
prezes firmy Jost Chemical

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 3/2020