Zdalne testy FAT dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej

Kategoria: Aktualności Produkcja i maszyny
2 min. czytania

Na czym polega FAT ?

Testy FAT mają na celu sprawdzenie zgodności zbudowanej instalacji lub urządzenia procesowego z zamówieniem i wcześniej zaakceptowanym projektem.

Odbywają się u wykonawcy instalacji lub urządzenia procesowego po jego zaprojektowaniu i przed wysyłką. Umożliwiają sprawdzenie prawidłowego funkcjonowania i działania sprzętu zgodnie ze specyfikacją. Dodatkowo badana jest też funkcjonalność na podstawie konwencjonalnego testu lub symulacji.

Weryfikacja prawidłowego funkcjonowania jest przeprowadzana we współpracy z Klientem, który deleguje jedną lub więcej osób do przeprowadzenia tych testów u swojego dostawcy.

Zdalne testy FAT

W BOCCARD KATES, oprócz odbiorów FAT metodą tradycyjną przy osobistej obecności przedstawicieli Klienta, przeprowadzamy także zdalne odbiory, co pozwala nam zwiększyć bezpieczeństwo i zoptymalizować koszty, ograniczając m.in. liczbę podróży służbowych. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji spowodowanej przez Covid 19, kiedy to możliwość przemieszczania się jest mocno ograniczona. Ponadto jest to oszczędność czasu i zmniejszenie wpływu na środowisko.

Możliwe jest to dzięki zastosowaniu narzędzi cyfrowych, takich jak okulary rzeczywistości mieszanej Hololens, które umożliwiają pracownikom Klienta oglądanie i komentowanie testów przeprowadzanych na warsztacie w czasie rzeczywistym.

BOCCARD KATES Technologie i usługi

Odbiory FAT są jedną z usług oferowanych przez naszą firmę, która w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań pomagających zoptymalizować produkcję, zwiększyć wydajność instalacji i urządzeń procesowych oraz zmniejszyć zużycie energii i mediów. Oprócz tego jesteśmy w stanie zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Państwa instalacji dzięki audytom i przeglądom okresowo-kontrolnym, usłudze prewencyjnego utrzymania ruchu (także zdalnie dzięki wykorzystaniu własnych narzędzi cyfrowych, takich jak BocPredict) oraz gospodarce smarowniczej.

poland@boccard.com
kates@kates.com.pl

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 2/2020