Polfa Tarchomin wprowadzi produkt do dezynfekcji rąk

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

– Współpraca Ministerstwa Zdrowia oraz podległych urzędów wraz z Polfą Tarchomin pokazuje elastyczność i sprawność działania Państwa.  Polfa potrafi szybko wprowadzić na rynek nowy produkt równocześnie nie przerywając produkcji pozostałych, istotnych leków – mówi Janusz Cieszyński, Wiceminister Zdrowia.

– W naszą misję wpisaliśmy życie oraz podejmowanie wyzwań. Wyprodukowanie 100 tys. opakowań płynu antybakteryjnego łączy się z misją i stanowiło dla nas duże wyzwanie. Udało się, pomimo wymagającej sytuacji na rynku oraz wyzwań regulacyjnych – mówi Jarosław Król, prezes TZF Polfy.

Polfa Tarchomin przygotowała dwa produkty:

  • Płyn antybakteryjny w poręcznym, 30 mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5 litrów) – Trisept TZF,
  • Płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax TZF.

W rekordowym czasie przebiegły pracę nad opracowaniem składu, kupnem niezbędnych surowców farmaceutycznych i opakowań, a także rejestracją produktu w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Obydwa produkty zostały zarejestrowane jako produkt biobójcze. Dowodzi to sprawności operacyjnej i doskonałej współpracy pomiędzy wszystkim podmiotami z domeny publicznej.  

Ze względu na zapewnienie dostaw na rynku strategicznie ważnych produktów takich jak insuliny i antybiotyki do procesu rozlania płynu częściowo wykorzystano zewnętrznych dostawców.

O Polfie Tarchomin:

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Zakład jest także polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków.

Portfolio Polfy Tarchomin zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach
i dawkach.

W ofercie znajdują się: leki wydawane na receptę (tzw. Rx) zarówno refundowane jak
i nieobjęte refundacją; leki dostępne bez recepty (tzw. OTC), leki stosowane w lecznictwie zamkniętym (szpitale); suplementy diety oraz wyroby medyczne.

Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.