Pharmena rozszerza umowę dystrybucyjną suplementów diety Endotelio na Australię i Nową Zelandię

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

Pharmena, biotechnologiczna spółka notowana na głównym parkiecie GPW, rozszerza współpracę dystrybucyjną z amerykańską firmą Longevity Lunch Lab. LLC. Polska spółka podpisała właśnie z Amerykanami aneks do umowy, dzięki któremu suplementy diety zawierające cząsteczkę 1-MNA pod marką Endotelio trafią do klientów z Australii i Nowej Zelandii. Wcześniej umowa dotyczyła dystrybucji na rynek amerykański, kanadyjski i meksykanki. Uzupełnieniem modelu sprzedaży będzie dystrybucja suplementów diety Endotelio na rynku europejskim z wykorzystaniem e-commerce.

– Rozszerzenie umowy dystrybucyjnej z naszym partnerem na kolejne rynki jest efektem bardzo dobrej współpracy i doświadczenia ze sprzedaży w USA. Pierwsza partia Endotelio dotarła do klientów w Stanach Zjednoczonych. Nasze suplementy diety spotkały się z pozytywnymi reakcjami i już mamy kolejne zamówienia. Wkrótce sprzedaż ruszy już pełną parą. – powiedział Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena SA.

Konrad Palka, Prezes Zarządu Pharmena SA.

Pod koniec 2022 r. Pharmena podpisała z Longevity Lunch Lab. LLC umowę na wyłączność w zakresie dystrybucji suplementów diety zawierających cząsteczkę 1-MNA (pod marką Endotelio) na rynki Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku. Pierwsza partia suplementów diety od Pharmeny trafiła już do sprzedaży w USA. Umowa została zawarta na okres trzech lat z możliwością ich przedłużenia.

Pharmena chce zdywersyfikować swoją sprzedaż suplementów diety i w Europie stawia na e-commerce. Na początku bieżącego roku Pharmena poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Amazon EU w zakresie sprzedaży suplementów diety zawierających cząsteczkę 1-MNA z portfela Spółki na platformach e-commerce Amazon. Pharmena rozpoczęła już proces wprowadzenia produktów na platformy Amazon w Europie. Sprzedaż suplementów diety na platformie ma ruszyć już w drugim kwartale tego roku.

Innowacyjne suplementy diety anti-ageing

Suplementy diety Endotelio od Pharmeny zawierają cząsteczkę 1-MNA, która hamuje działanie enzymu N-metylotransferazy nikotynamidowej wykorzystywanego do syntezy NAD+. W efekcie optymalizuje poziom NAD+, koenzymu występującego w licznych komórkach i biorącego udziału w szeregu ważnych procesach zachodzących w organizmie. Optymalny poziom NAD+ jest niezwykle korzystny dla poprawnego funkcjonowania komórek. Komórki ludzkie, by funkcjonować wykorzystują NAD. Natomiast poziom NAD spada wraz z wiekiem. Proces ten jest szczególnie zauważalny po trzydziestym roku życia.

Rynkiem referencyjnym dla suplementów diety Endotelio są produkty przeciwstarzeniowe z grupy Nicotinamide Adenine Dinucleotide (NAD). Według raportu Global Market Insights wartość globalnego rynku NAD szacowana była na  488 mln USD w 2021 roku, a w 2030 roku ma osiągnąć wartość ponad 1,4 mld USD z CAGR 13%.

O PHARMENA S.A.

Publiczna spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Realizuje projekty dotyczące prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem w obszarze przeciwzapalnym i przeciwzwłókieniowym, wprowadzaniu na rynek innowacyjnych suplementów diety oraz wyrobu medycznego w trudno gojących się ranach..

Spółka od 2008 r. była notowana na rynku NewConnect. 12 kwietnia 2019 r. przeniosła notowania na rynek regulowany GPW.

Więcej informacji: www.pharmena.eu

Kluczowe pojęcia:

1-MNA – naturalna cząsteczka 1-MNA (1-metylonikotynamid) jest niebadanym wcześniej endogennym metabolitem nikotynamidu, która wykazuje szerokie działanie przeciwzapalne, przeciwzwłóknieniowe, przeciwmiażdżycowe oraz posiada zdolności do stymulowania endogennej prostacykliny (PGI2).

Źródło: InnerValue Investor Relations