Dobry plastik?!

Kategoria: Aktualności Opakowania
3 min. czytania

Po latach badań nad metodami zwiększania wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w produktach z tworzyw sztucznych HLP Klearfold jest w stanie zaoferować opakowania wykonane w 100% z plastikowych odpadów pokonsumenckich.

Odpady pokonsumenckie i zrównoważony rozwój

Odpady pokonsumenckie to materiał pozostawiony lub wyrzucony z produktu po jego zużyciu, np. pusta plastikowa butelka
po wodzie lub gazeta, którą ktoś skończył czytać.

Ale co by było, gdyby te odpady można było przekształcić w coś nowego? Tworzenie produktów z odpadów poużytkowych przynosi niebywałe korzyści środowisku. To jest dokładnie to, co robimy z plastikowymi odpadami w HLP Klearfold – tworzymy z nich nowe opakowania.

Wykorzystywanie w 100% odpadów pokonsumenckich do tworzenia nowych produktów z tworzyw sztucznych oszczędza zasoby, a także zmniejsza obciążenie środowiska związane z produkcją tworzyw sztucznych. W ten sposób recykling tworzyw sztucznych przynosi szereg korzyści dla środowiska, w tym:

1. Ponowne wykorzystanie odpadów
Pomimo faktu, że wszystkie tworzywa PET, w tym nasze własne, nadają się w 100% do recyklingu, wiele z nich nadal trafia na wysypiska śmieci. Wytwarzając plastik w 100% z poddanych recyklingowi odpadów konsumenckich, jesteśmy w stanie „zamknąć obieg”, a także rozszerzyć wykorzystanie opadów, zamiast składować je na wysypiskach.

2. Zmniejszenie zużycia paliw kopalnych
Tworzywa sztuczne są zwykle wytwarzane z paliw kopalnych – drogiego, szkodliwego dla środowiska i coraz rzadszego zasobu. Wydłużenie żywotności istniejących tworzyw sztucznych może pomóc zmniejszyć presję na paliwa kopalne i ogólny wpływ produkcji tworzyw sztucznych na środowisko.

3. Niższy ślad węglowy
Wytwarzanie tworzyw sztucznych PET w 100% z odpadów poużytkowych ma o 60% mniejszy ślad węglowy niż wytwarzany przy produkcji od podstaw PET. Wykorzystywanie odpadów pokonsumpcyjnych zmniejsza zasoby potrzebnych do opracowania produktów z tworzyw sztucznych, tworząc bardziej zrównoważony proces produkcji.

4. Zminimalizowanie problemu mikroplastiku
Mikroplastik może powstawać z innych odpadowych tworzyw sztucznych, które rozpadają się na małe fragmenty. Te mikrodrobiny plastiku stanowią ogromny problem środowiskowy dla naszych oceanów i życia morskiego. Ponowne wykorzystanie produktów z tworzyw sztucznych (zanim zostaną wyrzucone i będą stanowić potencjalne zagrożenie) może z czasem pomóc w ograniczeniu występowania mikroplastiku w naszych oceanach, a co za tym idzie poprawić jakość wody.

Rozwiązania HLP Klearfold w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych w 100% z odpadów konsumenckich

W HLP Klearfold zdajemy sobie sprawę z problemów środowiskowych, jakie stwarzają tworzywa sztuczne, i od lat nieustannie dążymy do zwiększenia wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w procesie produkcyjnym. Udało nam się stworzyć plastik wykonany w 100% z odpadów poużytkowych, który jest trwały i przystosowany do szeregu wymagań dotyczących opakowań, a także jest zdatny do dalszego recyklingu. Jest to plastik całkowicie dostosowany do gospodarki w obiegu zamkniętym. Plastik wykonany w 100% z odpadów poużytkowych to przyszłość opakowań z tworzyw sztucznych. Zrównoważenie środowiskowe jest ważne dla nas jako producenta i coraz częściej też dla konsumentów na całym świecie. Realizuj cele swojej firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etosu środowiskowego, przejdź na nasze opakowania RPET w 100% z recyklingu. Dzięki tym rozwiązaniom możesz wpierać gospodarkę w obiegu zamkniętym i zmienić swój produkt na lepszy.

Materiał PET w 100% nadaje się do recykling. Nasz podstawowy APET zawiera 30% odpadów procesowych. Możemy zaoferować certyfikowany RPET z zawartością 50% – odpowiadającą 20% pierwotnego materiału, 30% odpadów poprocesowych oraz 50% odpadów pokonsumenckich. W swojej ofercie posiadamy także materiał z zawartością 100% odpadów pokonsumenckich. Firma HLP Klearfold jest zaangażowana we wspieranie i zachęcanie ludzi do recyklingu. Chcemy, aby wszyscy dołączyli do nas w rewolucji
zero waste. Zachęcanie ludzi do recyklingu umożliwia nam łatwiejsze uzyskanie odpadów w coraz lepszej jakości, a tym samym użycie mniej pierwotnego polimeru. Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić swoje potrzeby w zakresie opakowań i dowiedzieć się, w jaki sposób twoja firma może wykorzystać nasze plastikowe pudełka, które są wykonane w 100% z odpadów poużytkowych.

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 3/2020