Umocnienie obecności Adamed w Ukrainie – Adamed Pharma przystąpił do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Kategoria: Aktualności
1 min. czytania

Świadczy o tym, chociażby przystąpienie Adamed Pharma S.A do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. PUIG zrzesza firmy, których misją jest wsparcie, dostarczenie odpowiedniej wiedzy, inspiracji oraz wzajemna wymiana doświadczeń prowadząca do umocnienia współpracy polsko-ukraińskiej.

W obliczu aktualnej sytuacji dostarczenie leków oraz pomocy dla pacjentów w Ukrainie pokazuje, jak istotnym krokiem jest przyłączenie się Adamed Pharma S.A do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Adamed Pharma S.A to firma z wieloletnim doświadczeniem, odnosząca sukcesy w kraju, jak i poza jego granicami. Początki firmy sięgają 1986 roku, kiedy została założona przez dr. n. med. Mariana Adamkiewicza. Stały rozwój rodzinnej firmy farmaceutyczno- biotechnologicznej sprawił, że obecnie klasyfikuje się w pierwszej dziesiątce największych firm farmaceutycznych w Polsce. Jest liderem rynku leków nowej generacji. W 2001 roku jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła badania nad nowoczesnymi, oryginalnymi terapiami. Aktualnie w portfolio Adamed Pharma S.A znajduje się ponad 500 produktów, które dostarczane są do 80 krajów na całym świecie.

Przystąpienie Adamed Pharma S.A do Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz zaangażowanie w zapewnienie pomocy mieszkańcom Ukrainy, nie wpływa na działalność firmy w Polsce. W obliczu zaistniałej sytuacji społeczno-politycznej oraz doświadczeń związanych z pandemią firma koncentruje swoją uwagę na zapewnieniu bezpieczeństwa lekowego oraz ich stałej, niezaburzonej dostępności w Polsce.