TZF Polfa wspiera Polskę w walce z pandemią COVID-19

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

W ubiegłym roku wspólnie z Agencją Rezerw Materiałowych wspieraliśmy szpitale oraz stacje pogotowia w newralgicznym momencie braku tlenu na rynku. Było to wtedy możliwe dzięki zgodzie Ministerstwa Zdrowia. Obecnie tlen medyczny na stałe dołącza do naszych produktów i mamy nadzieję, że znowu wesprzemy w ten sposób szpitale i stacje pogotowia – mówi Jarosław Król, Prezes Zarządu TZF „Polfa”.

Tlen spełnia wymogi norm jakości tlenu medycznego zgodne z Farmakopeą Europejską. Tlen medyczny może być wykorzystywany do szpitalnej terapii przy zachorowaniach na COVID-19, ale też innych schorzeniach wymagających tlenoterapii TZF Polfa wprowadziła do obrotu tlen w 2, 5, 10, 40 i 50 litrowych butlach ze wskazaniem do tlenoterapii w większości postaci niedotlenienie.  

.

Od początku marca TZF Polfa przekazała ponad 85 darowizn dla szpitali, domów opieki społecznej, organizacji społecznych oraz fundacji. Łączna wielkość wsparcia to ponad  90 tys. litrów płynów do dezynfekcji.  

 

O Polfie Tarchomin:

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Zakład jest także polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków.

Portfolio Polfy Tarchomin zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach
i dawkach.

W ofercie znajdują się: leki wydawane na receptę (tzw. Rx) zarówno refundowane jak
i nieobjęte refundacją; leki dostępne bez recepty (tzw. OTC), leki stosowane w lecznictwie zamkniętym (szpitale); suplementy diety oraz wyroby medyczne.

Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.