TZF Polfa partnerem Muzeum Narodowego

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

– Pandemia Covid-19 oddziałuje na nas w wielu aspektach. Poprzez współpracę z Muzeum Narodowym chcemy dać możliwość m.in. zdalnego obcowania ze sztuką każdemu, w bezpieczny sposób. Cieszymy się, że możemy wesprzeć jedno z największych muzeów w Polsce – mówi Mariusz Borkowski, dyrektor departamentu marketingu TZF Polfy.

W ramach wsparcia TZF jest wyłącznym partnerem branżowym Muzeum Narodowego w Warszawie, którego zbiory liczą około 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej. W 2018 r. rozpoczęto projekt mający na celu digitalizację zbiorów Muzeum. Dzięki projektowi zbiory są dostępne w Internecie od października br. W ramach współpracy powstał m.in. specjalny film https://www.youtube.com/watch?v=kD87XCcDuwc&feature=youtu.be Żywioły świata i emocje – wirtualny spacer po Muzeum Narodowym.

Jest to kolejne zaangażowanie TZF Polfy w sztukę. Dzięki mecenatowi firmy na Litwie odsłonięto tablicę prof. Kazimierza Pelczara –  założyciela Instytutu Raka w Wilnie, prekursora walki z chorobami nowotworowymi w 20-leciu międzywojennym. Działania promujące sztukę to część społecznej odpowiedzialności biznesu najstarszego producenta leków w Polsce.

Od początku marca br. TZF Polfa przekazała ponad 80 darowizn dla szpitali, domów opieki społecznej, organizacji społecznych oraz fundacji. Łączna wielkość wsparcia to ponad  85 tys. litrów płynów do dezynfekcji, kilka tysięcy masek medycznych oraz kilkadziesiąt automatycznych dyspenserów do płynów.

 

O Polfie Tarchomin:

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Zakład jest także polskim producentem substancji farmaceutycznych, czyli aktywnych składników do produkcji gotowych form leków.

Portfolio Polfy Tarchomin zawiera około 50 produktów w prawie 120 różnych formach
i dawkach. Spółka od marca br. produkuje również płyny do dezynfekcji. Niedawno rozpoczęto sprzedaż maseczek medycznych oraz FFP2.

W ofercie znajdują się: leki wydawane na receptę (tzw. Rx) zarówno refundowane jak
i nieobjęte refundacją; leki dostępne bez recepty (tzw. OTC), leki stosowane w lecznictwie zamkniętym (szpitale); suplementy diety oraz wyroby medyczne.

Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 milionów opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.