Pomaganie mamy w DNA! Grupa Hasco walczy z koronawirusem

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

Spółki wchodzące w skład Grupy Hasco od wielu lat podejmują szereg zróżnicowanych działań, które wpływają pozytywnie na zdrowie Polaków, a aktywność społeczna i charytatywna trwale wpisana jest w DNA wszystkich organizacji. Aby włączyć się w walkę z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2), z inicjatywy Agnieszki Han – Wiceprezes Zarządu PPF Hasco-Lek S.A. utworzony został specjalny zespół, który działa pod hasłem „Pomaganie mamy w DNA”. Głównym celem jest udzielenie wsparcia placówkom medycznym poprzez zaopatrzanie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym przede wszystkim w preparaty i produkty dezynfekujące.

Zabezpieczenie personelu medycznego jest dzisiaj priorytetem. To ważne, bo tylko dzięki takiemu działaniu będzie nas miał kto leczyć. Wiem, że lista potrzeb jest długa, a zasoby kurczą się w niepokojącym tempie. Dlatego też Hasco-Lek dołoży wszelkich starań, aby placówki ochrony zdrowia nie musiały martwić się brakiem środków do dezynfekcji. Pracujemy w systemie trzyzmianowym i pod ogromną presją, bo chcemy dostarczać na polski rynek wysokiej jakości produkt biobójczy o bogatszym składzie chemicznym – mówi Agnieszka Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek.

Hasco-Lek rozpoczęło akcję od zabezpieczenia wybranych placówek medycznych w produkt biobójczy COVI-SEPT. Do tej pory zapas produktu trafił do 16-stu instytucji, w tym 10-ciu, które znajdują się na Liście Jednostek Powołanych Przeciwdziałaniu COVID-19 przez Oddziały Wojewódzkie NFZ. Dotychczas udało się przekazać COVI-SEPT m.in do następujących placówek:

 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
 • Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu,
 • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu,
 • Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu,
 • Klinika „Przylądek Nadziei” – Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu,
 • Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze,
 • Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
 • Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
 • Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie,
 • Domy Opieki Społecznej należące do Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (MCUS),
 • Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

W najbliższym czasie spółka planuje kolejne dostawy preparatu, które trafią do najbardziej potrzebujących ośrodków walczących z pandemią.

Darowiznę rzeczową w postaci zapasu produktu otrzymali także sportowcy z niepełnosprawnościami oraz podopieczni Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, których wspiera Fundacja Hasco-Lek.

Za logistykę i dystrybucję produktów odpowiada Producencka Centrala Farmaceutyczna Procefar Sp. z o.o. Do akcji włączył się również Haston City Hotel, który dostarcza wybranym szpitalom posiłki.

Regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej Grupy Hasco.

 

Źródło: Grupa Hasco