Aktualności
Pomaganie mamy w DNA! Grupa Hasco walczy z koronawirusem

Spółki wchodzące w skład Grupy Hasco od wielu lat podejmują szereg zróżnicowanych działań, które wpływają pozytywnie na zdrowie Polaków, a aktywność społeczna i charytatywna trwale wpisana jest w DNA wszystkich organizacji. Aby włączyć się w walkę z pandemią koronawirusa (SARS-CoV-2), z inicjatywy Agnieszki Han – Wiceprezes Zarządu PPF Hasco-Lek S.A. utworzony został specjalny zespół, który działa pod hasłem „Pomaganie mamy w DNA”. Głównym celem jest udzielenie wsparcia placówkom medycznym poprzez zaopatrzanie personelu w niezbędne środki ochrony osobistej, w tym przede wszystkim w preparaty i produkty dezynfekujące.
Zabezpieczenie personelu medycznego jest dzisiaj priorytetem. To ważne, bo tylko dzięki takiemu działaniu będzie nas miał kto leczyć. Wiem, że lista potrzeb jest długa, a zasoby kurczą się w niepokojącym tempie. Dlatego też Hasco-Lek dołoży wszelkich starań, aby placówki ochrony zdrowia nie musiały martwić się brakiem środków do dezynfekcji. Pracujemy w systemie trzyzmianowym i pod ogromną presją, bo chcemy dostarczać na polski rynek wysokiej jakości produkt biobójczy o bogatszym składzie chemicznym – mówi Agnieszka Han, Wiceprezes Zarządu Hasco-Lek.
Hasco-Lek rozpoczęło akcję od zabezpieczenia wybranych placówek medycznych w produkt biobójczy COVI-SEPT. Do tej pory zapas produktu trafił do 16-stu instytucji, w tym 10-ciu, które znajdują się na Liście Jednostek Powołanych Przeciwdziałaniu COVID-19 przez Oddziały Wojewódzkie NFZ. Dotychczas udało się przekazać COVI-SEPT m.in do następujących placówek:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
- Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu,
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu,
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu,
- Klinika „Przylądek Nadziei” – Fundacja Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową we Wrocławiu,
- Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze,
- Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi,
- Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
- Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Wrocławskie,
- Domy Opieki Społecznej należące do Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu (MCUS),
- Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.
W najbliższym czasie spółka planuje kolejne dostawy preparatu, które trafią do najbardziej potrzebujących ośrodków walczących z pandemią.
Darowiznę rzeczową w postaci zapasu produktu otrzymali także sportowcy z niepełnosprawnościami oraz podopieczni Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, których wspiera Fundacja Hasco-Lek.
Za logistykę i dystrybucję produktów odpowiada Producencka Centrala Farmaceutyczna Procefar Sp. z o.o. Do akcji włączył się również Haston City Hotel, który dostarcza wybranym szpitalom posiłki.
Regulamin akcji można znaleźć na stronie internetowej Grupy Hasco.
Źródło: Grupa Hasco
Zobacz także
- Od pomysłu do sukcesu rynkowego – jak rozwój produktów i strategia BD kształtują przyszłość firmy farmaceutycznej
- Działająca już na 90 rynkach polska firma Genoscope planuje do końca 2024 r. zwiększyć tę liczbę do 100 krajów. Dzięki temu 65 proc. mieszkańców świata może zyskać dostęp do jej produktów.
- AstraZeneca planuje wprowadzenie na rynek 20 nowych leków do 2030 r.