Aktualności
Phytopharm, wiodący producent farmaceutyczny, wybiera system PSIasm
PSI Polska wdroży system PSIasm w firmie farmaceutycznej Phytopharm Klęka S.A. należącej do międzynarodowej grupy ‘’the nature network’’. W zakładzie w Klęce produkowane sąsubstancje czynne oraz ekstrakty roślinne do produkcji leków i suplementów diety oraz gotowe produkty, tworzone przede wszystkim w oparciu o składniki pochodzenia naturalnego. Leki, suplementy diety i wyroby medyczne firmy Phytopharm są powszechnie dostępne pod znanymi markami takimi jak: Bioaron, Dentosept, Biostymina, Bronchosol i inne, które od lat cieszą się zaufaniem konsumentów i farmaceutów.
Firma stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne w obszarze produkcji. Niedawno oddano do użytku nowoczesny wydział do wytwarzania i konfekcjonowania produktów płynnych herbafin®. Jego wydajność to około 40 mln opakowań rocznie. Linia przystosowana jest do automatycznego podawania łyżeczek, strzykawek i nakładania atomizerów, może wykorzystywać opakowania szklane i plastikowe. Wszystkie procesy są zgodne z zasadami GMP w Unii Europejskiej i w Rosji oraz certyfikatami ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000 (w tym serializacja i wyroby medyczne).
Specyfika produkcji w branży farmaceutycznej wiąże się często z koniecznością błyskawicznego odpowiadania na potrzeby rynku, wytwarzania serii wyrobów gotowych w jak najkrótszym czasie. Wyzwania związane z nagłymi zmianami w harmonogramach produkcji, uwzględniających optymalne wykorzystanie zasobów, skłoniły firmę Phytopharm do wdrożenia systemu APS i MES. Po zakończeniu wdrożenia platformy PSIasm w zakładzie Martin Bauer, należącym do grupy ‘’the nature network’’, zdecydowano się na wdrożenie tego systemu w kolejnej firmie produkcyjnej.
Wdrożenie i wykorzystanie platformy PSIasm – łączącej systemy APS i MES, jako zaawansowanego systemu do harmonogramowania i kontroli produkcji, umożliwi predykcję w zarządzaniu zasobami, przekładającą się na utworzenie zbilansowanego harmonogramu produkcji. W dłuższej perspektywie wpłynie to pozytywnie na optymalną sekwencję realizowanych zamówień i poprawi obsługę klientów. W ramach projektu system PSIasm będzie zintegrowany z systemem ERP iScala.
„Analizując korzyści z wdrożenia systemu PSIasm w zakładzie Martin Bauer zdecydowaliśmy się na implementację systemu w kolejnym zakładzie naszej Grupy. Korzystanie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych umożliwia nam szybką reakcję na zmieniające się wymagania klientów, zmiany wolumenów i dostępności materiałów, z zachowaniem napiętych terminów realizacji produkcji. Mając dostęp do aktualnych danych, dzięki systemowi PSIasm, firma Phytopharm Klęka będzie mogła dostarczać swoim klientom produkty zgodnie z ich oczekiwaniami. – uzasadnia decyzję Aneta Gawrońska, Managing Director Finance z firmy Managementservice Klęka.
Oprogramowanie PSIasm, dzięki usprawnieniu obsługi zleceń, umożliwi istotne zwiększenie efektywności procesów planistycznych, pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów oraz umożliwi firmie dalszy rozwój, odpowiadający oczekiwaniom rynku.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI Software AG, który w oparciu o własne oprogramowanie, dostarcza kompleksowe rozwiązania pozwalające efektywnie zarządzać łańcuchem dostaw energii i towarów. Firma PSI została założona w 1969 roku i zatrudnia 2000 osób na całym świecie. Około 300 osobowy zespół PSI Polska rozwija oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu oraz realizuje wdrożenia systemów w Polsce i zagranicą. W Polsce z rozwiązań PSI korzystają m.in. ABM Greiffenberger, ArcelorMittal, CCC, DMG Mori, Empik, Inter Europol, LPP, MPK Poznań, , Nałęczów Zdrój / Cisowianka, Piątnica, Stelweld, Tramwaje Warszawskie Volkswagen.
Źródło: PSI Polska Sp. z o.o.
Zobacz także
- Jak nawyki żywieniowe wpływają na rozwój otyłości?
- Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność
- Nawet krótkotrwałe wstrzymanie dostaw energii elektrycznej do zakładów farmaceutycznych grozi kilkudniową przerwą w produkcji oraz koniecznością utylizacji wyprodukowanych już całych serii leków oraz surowców do ich wytwarzania. Dlatego krajowi producenci leków apelują o objęcie wytwórców i dystrybutorów z branży farmaceutycznej ochroną przed ograniczeniami w poborze i dostawach energii elektrycznej.