NUTRIKOSMETYKI W PODEJŚCIU „IN&OUT”, NOWA ERA CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

Kategoria: Suplementy diety
3 min. czytania

Konsumenci bardziej niż kiedykolwiek poszukują rozwiązań spowalniających oznaki starzenia za pomocą mniej inwazyjnych i wymagających zabiegów niż medycyna estetyczna, które można łatwo zintegrować z codzienną rutyną higieny osobistej i osiągnąć rezultaty w krótkim czasie.

Do najczęściej spotykanych nutrikosmetyków należą biotyna i witamina C, peptydy kolagenowe, kwas hialuronowy, probiotyki i ekstrakty roślinne o silnym działaniu przeciwutleniającym, które mogą występować w suplementach w postaci kapsułek, tabletek, proszków czy napojów.

ROELMI HPC stworzyło specjalną linię składników nutraceutycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry, ciała i włosów od wewnątrz, opracowując zupełnie nowe podejście techniczno-naukowe skupiające się na funkcjonalności składników.

Zastosowanie innowacyjnych technologii pozwoliło osiągnąć najwyższy poziom czystości i skuteczności ze szczególnym uwzględnieniem korzyści biologicznych.

Badania ROELMI HPC w zakresie składników biotechnologicznych i podejście oparte na innowacjach zaowocowało stworzeniem linii hialuronianów najnowszej generacji HA Tech 2.0® o pełnym spektrum. Technologia Full Spectrum polega na modulacji poszczególnych etapów procesu biofermentacji, gdzie następują precyzyjne zmiany temperatury, ciśnienia i czasu. Precyzyjnie otrzymane w celu uzyskania określonego spektrum hialuronianów, polimery o różnej wielkości cząsteczek działają synergicznie, tak jak fizjologicznie dzieje się to w organizmie.

ExceptionHYAL® Star to nutrikosmetyczne rozwiązanie ROELMI HPC przeznaczone dla pielęgnacji urody i działania anti-aging od wewnątrz. Surowiec ten dzięki licznym badaniom klinicznym i innowacyjnemu podejściu odmładzania od wewnątrz rewolucjonizuje rynek kosmetyczny.

Jest to składnik biotechnologiczny, oparty na szerokim i specyficznym spektrum mas cząsteczkowych hialuronianów (HA), który zapewnia bardziej kompleksowy i skuteczniejszy sygnał dla komórek. Ten tzw. efekt „fine-tuning” (ang. dostrajanie) różni się od ograniczonego przenikania, w którym pośredniczą standardowe hialuroniany, zapewniając szybką i długoterminową skuteczność.

ExceptionHYAL® Star zwiększa fizjologiczną produkcję HA, poprawiając nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry oraz znacząco redukując zmarszczki [2,3].

ROELMI HPC obserwuje świat Natury z prawdziwą ciekawością i dogłębnym zaangażowaniem, wybierając najlepsze rośliny, tak aby stworzyć wysoce skuteczne składniki dla zdrowia i urody ludzi.

Linia SelectSIEVE® i Beaulixir®, zaprojektowane w celu zachowania właściwości naturalnych składników, to gama naukowo przebadanych kompleksów botanicznych, zdolnych do modulowania określonych warunków i dyskomfortów w życiu codziennym. Dzięki specyficznemu procesowi selekcji są w stanie oddziaływać na kilka komórkowych kaskad biochemicznych, co skutkuje pełną i dobrze zdefiniowaną aktywnością.

SelectSIEVE® Rainbow, będąc silnym przeciwutleniaczem i stymulatorem mikrokrążenia, jest efektywnym wsparciem w przypadku redukcji:  cellulitu, zatrzymywania wody [4], a także cieni i obrzęków pod oczami. Jak przypomina nazwa produktu, jest to tęcza kolorów i aktywnych składników, takich jak flawonoidy, antocyjany, błonniki i enzymy, pochodzące z czarnego ryżu, owoców cytrusowych, kiwi i ananasa, mądrze połączone, aby wykazywać pełną aktywność na skórze, żyłach i naczyniach włosowatych. Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych technologii otrzymywania, rośliny zachowują naturalną strukturę substancji czynnych i bioaktywność związków aktywnych, spełniając w ten sposób kluczowe trendy rynkowe wegańskiego pochodzenia.

Beaulixir® to synergistycznie działający olejowy składnik złożony z nasyconych i nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz fitosteroli z siemienia lnianego, pszenicy, palmy sabałowej, ogórecznika, sosny i żyta, stworzony w celu promowania wzrostu i zdrowia włosów zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Udowodniono, że zmniejsza wypadanie włosów i redukuje inne zaburzenia w skórze głowy. Pomaga stymulować wzrost i wygląd włosów, zwiększając ich gęstość i grubość. Skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów u osób dotkniętych łysieniem androgenowym (AGA) i łysieniem typu kobiecego (FPHL), ponadto jest aktywny w przypadku łysienia telogenowego spowodowanego nadmiernym stresem, menopauzą, ciążą i karmieniem piersią. Wreszcie mechanizm jego działania pomaga redukować przetłuszczanie się włosów i skóry [5].

Wszystkie te dowody kliniczne sprawiają, że składniki ROELMI HPC są cennym wyborem nutrikosmetycznym, by odpowiednio zintegrować codzienną pielęgnacyjnę konsumentów w każdym wieku na całym świecie, którzy chcą zapobiegać starzeniu się skóry oraz pielęgnować włosy za pomocą osiągnięć nowoczesnej biotechnologii i bogactwa naturalnych składników aktywnych.