Moderna uznana za najsilniejszą markę branży farmaceutycznej w Top Marka 2023

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

– Nagroda Top Marka 2023 w kategorii Farmacja to ogromne wyróżnienie. W ciągu ostatnich trzech lat sukcesywnie pięliśmy się w górę, aby w tym roku zdobyć pozycję lidera w rankingu. Przyznany tytuł to wynik intensywnej pracy naszego międzynarodowego zespołu doświadczonych ekspertów, którzy dbają o najwyższą jakość naszych przekazów realizując strategię otwartości naszej organizacji na komunikację. – mówi Łukasz Wielochowski, dyrektor Moderna Enterprise Solution Hub w Warszawie.

Firmy biorące udział w konkursie Top Marka oceniane są w trzech kategoriach: impact – wskaźnik szacujący liczbę kontaktów odbiorców z marką, sentyment – wskaźnik oceniający skuteczność komunikacji oraz ogólna liczba publikacji. Moderna została uznana za wiodącą markę w sekcji przemysłu farmaceutycznego.

Raport magazynu Press i firmy PSMM Monitoring & More obejmował materiały opublikowane w prasie, internecie oraz mediach społecznościowych od 1 lipca 2022 do 30 czerwca 2023 roku. W badanym okresie ukazało się ponad 43 tys. publikacji dotyczących firmy Moderna, z czego najwięcej, bo aż 54,2 proc. z nich w Internecie, 45,1 proc. w social media oraz 0,7 proc. w prasie. W tegorocznej edycji, na potrzeby całego plebiscytu, przeanalizowano łącznie 1,5 mln tekstów prasowych, 15,8 mln publikacji internetowych oraz 28,3 mln postów z Facebooka, Instagrama, X (dawniej Twittera) i YouTube’a.

W maju 2021 r. Moderna utworzyła międzynarodowe centrum usług biznesowych w Warszawie, aby pomóc w budowaniu globalnej infrastruktury poprzez świadczenie kluczowych funkcji, w tym finansów, nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, zasobów ludzkich i usług cyfrowych. Warszawa, zatrudniająca ponad 200 pracowników, jest jedną z największych lokalizacji Moderny poza Stanami Zjednoczonymi i jest odpowiedzialna za świadczenie usług i dostarczanie rozwiązań dla obszarów korporacyjnych w całej Modernie.

Źródło: Moderna uznana za najsilniejszą markę branży farmaceutycznej w Top Marka 2023 – Farmacja – Newseria Biznes