LEK-AM w dobie pandemii

Kategoria: Aktualności Produkcja i maszyny Rynek i trendy
3 min. czytania

Firma LEK-AM przyczyniła się do powstania e-booka na temat pandemii COVID-19 – jednej z ciekawszych publikacji, w której grono najpoważniejszych ekspertów medycznych pozwala oddzielić mity od faktów, fake newsy od najważniejszych wiadomości. Książka „Koronawirus – jak przeżyć pandemię” powstała przy wsparciu Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz takich autorytetów jak prof. Włodzimierz Gut (wirusolog i doradca Głównego Inspektora Sanitarnego), dr hab. n. med. Mariusz Gujski (psychiatra, specjalista zdrowia publicznego) czy dr n. farm. Leszek Borkowski.

Dla LEK-AM od zawsze najważniejszy jest pacjent, dlatego też nie pozostawiamy bez odpowiedzi licznych próśb o pomoc i chętnie przekazujemy darowizny na rzecz domów pomocy społecznej, szpitali i fundacji. W trosce o zdrowie seniorów do DPS-ów zlokalizowanych na terenie całego kraju przekazaliśmy m.in. krem CUDOCELL MAX, który ma działanie ochronne i regenerujące dla skóry.

Stworzyliśmy akcję #LEK-AM wspiera medyków, dzięki której sukcesywnie przekazujemy do wybranych szpitali na terenie kraju wyprodukowane przez nas żele antybakteryjne i maseczki ochronne. W ten sposób chcemy zadbać o bezpieczeństwo pracowników ochrony zdrowia.

Dbamy o edukację. Przy wsparciu merytorycznym prof. Adama Wichniaka stworzyliśmy materiały edukacyjne na temat jakości snu w dobie pandemii. Są one dostępne na stronie Narodowej Fundacji Snu (www.nfs.org.pl/index.php/melatonina-a-covid-19). Z kolei artykuł skierowany do lekarzy wszystkich specjalności, który został napisany przez prof. Marka Krzystanka i dotyczy przeprowadzania teleporad, można znaleźć na stronie: www.lekam.pl. We współpracy z prof. Maciejem Kupczykiem zorganizowane zostało też webinarium „Zagrożenia dla pacjentów z astmą w dobie COVID-19” wspierające astmatyków. Webinarium udostępniono pod adresem: www.wstroneoddechu.pl.

Celem biznesowym firmy LEK-AM jest dostarczanie na rynek wysokiej jakości produktów z różnych gałęzi medycyny, które są dostosowane cenowo do możliwości polskiego pacjenta. Portfolio produktowe rozwijane jest w obszarach terapeutycznych, takich jak kardiologia, gastroenterologia, psychiatria, urologia, pulmonologia i alergologia, a także okulistyka, endokrynologia, reumatologia, pediatria i dermatologia. W najbliższych latach planowane jest wprowadzenie na rynek kolejnych, nowych leków.

Posiadamy zaplecze w postaci nowoczesnego zakładu produkcyjnego i wyszkolonej kadry pracowniczej, a także oferujemy kompleksowe usługi produkcji kontraktowej. Jesteśmy w stanie zrealizować zlecenia na każdym z etapów wytwarzania – od pomysłu na produkt do jego zapakowania. Nasza oferta dotyczy wytwarzania produktów leczniczych RX i OTC wraz z procesem serializacji, suplementów diety oraz środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego.

Działania projakościowe podejmowane przez firmę LEK-AM w całym obszarze działalności biznesowej zostały kolejny raz docenione. Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością Centrum Badań i Monitorowania Jakości zorganizowało 12 marca 2020 r. w Pałacu w Biedrusku koło Poznania finał II edycji projektu „Najwyższa Jakość”, który nagradza firmy stawiające na jakość w zarządzaniu oraz jakość produktów i usług. Kapituła konkursowa, której przewodniczy prof. Wiktor Gabrusewicz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, po raz kolejny przedłużyła firmie LEK-AM Certyfikat Jakość w Medycynie „za konsekwentne budowanie marki LEK-AM opartej na zaufaniu klientów, doskonaleniu zarządzania przedsiębiorstwem oraz politykę i strategię skierowaną na rozwój i wzmacnianie pozycji rynkowej przedsiębiorstwa”. A drugi, przedłużony na kolejne trzy lata certyfikat otrzymała „za najwyższą jakość i innowacyjność produkcji leków opartą na rygorystycznych normach, nowoczesnych laboratoriach i wykwalifikowanej załodze oraz stabilną wizję i strategię rozwoju firmy”.

Otrzymaliśmy również tytuł laureata i Złote Godło w kategorii QI Order – za najwyższej jakości system zarządzania – oraz Złotą Perłę w programie „Najwyższa Jakość Quality International 2020”. Kapituła programu, odbywającego się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Polskiego Komitetu Normalizacyjnego Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, bardzo wysoko oceniła nasze działania związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności firmy, zwłaszcza w zakresie zarządzania.

Monika Wiśniewska

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 3/2020