Grupa STADA Arzneimittel AG przejmuje spółkę Walmark

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy Suplementy diety
2 min. czytania

Walmark należy do największych producentów leków i suplementów diety w Europie Środkowej. Spółka powstała w 1990 roku w Czechach i obecnie prowadzi oddziały w dziewięciu krajach Unii Europejskiej – Czechach, na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Bułgarii, Rumunii, na Litwie, Łotwie i w Estonii – a swoje produkty sprzedaje w ponad 40 krajach świata. Firma zatrudnia ponad 540 osób.

STADA planuje włączenie zakładu produkcyjnego spółki Walmark w Trzyńcu do swojej globalnej sieci produkcyjnej.

„Przejmując Walmark, wzmacniamy naszą globalną ofertę” – stwierdził dyrektor generalny STADA Peter Goldschmidt. – „Nabycie portfela produktów OTC Walmark w pełni wpisuje się w naszą strategię polegającą na uzyskaniu statusu lidera na rynku markowych leków bez recepty i suplementów diety oraz leków generycznych”.

STADA realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, oraz produktach leczniczych bez recepty.

„Przejęcie znacząco umacnia naszą obecność w Europie Środkowej – zwłaszcza w Czechach, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Ponadto poszukujemy możliwości sprzedaży produktów Walmark poza dotychczasowymi rynkami” – powiedział Steffen Wagner, dyrektor ds. rynków europejskich firmy.

Grupa STADA z siedzibą w Bad Vilbel w Niemczech realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, oraz produktach leczniczych bez recepty. Sprzedaje produkty w ok. 120 krajach świata. W roku finansowym 2018 wartość sprzedaży netto grupy wyniosła 2 330,8 mln euro, a wynik finansowy przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) – 503,5 mln euro. Według stanu na 31 grudnia 2018 r. STADA zatrudnia 10 416 osób na całym świecie.

 

Źródło: https://www.isbzdrowie.pl/2019/11/stada-przejmuje-walmark/