Aktualności
Gedeon Richter rozbudowuje swój dział R&D

Gedeon Richter Polska rocznie przeznacza 10% swojego przychodu na prace badawczo-rozwojowe. Natomiast w ostatnim roku skierował 20% całkowitych kosztów inwestycyjnych na rozbudowę własnej infrastruktury badawczo-rozwojowej. Jednym z największych przedsięwzięć z obszaru R&D jest realizowany wspólnie
z polskim Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju projekt rozbudowy krajowego oddziału R&D o obszar nanotechnologii. Oddane właśnie do użytku nowe laboratorium, docelowo będzie zajmowało się m.in. otrzymywaniem nanocząstek w skali produkcyjnej spełniających standardy Dobrej Praktyki Wytwarzania. Leki oparte o substancje czynne w formie nanocząsteczek będzie cechowała większa dostępność biologiczna oraz mniejsza liczba działań niepożądanych, co przełoży się na zwiększenie ich bezpieczeństwa.
Obecna działalność R&D Gedeon Richter
Gedeon Richter to jedna z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, która specjalizuje się w wytwarzaniu produktów leczniczych. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych czy innowacyjnych leków zwalczających choroby centralnego układu nerwowego związane z zaburzeniami poznawczymi, autyzmem, migrenami i leczeniem otyłości.
Grupa Gedeon Richter w dziale badań i rozwoju zatrudnia ponad 1000 pracowników. Dział R&D zlokalizowany w Polsce zajmuje się opracowywaniem stałych oraz płynnych doustnych postaci leków. Oddział w Polsce jest jednym z trzech centrów B+R w grupie na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Obecnie w trakcie realizacji ma 40 różnych projektów rozwojowych, z których część jest już gotowa do transferu technologii na skalę masową.
Plany na przyszłość
– Nanotechnologia jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin wiedzy, dzięki której możliwy jest rozwój nowych kierunków badań. Z jej zastosowaniem łączymy duże nadzieje, zwłaszcza w obszarze leków przeznaczonych dla kobiet – jako grupa Richter należymy do czołówki firm produkujących leki hormonalne, dysponujemy w tej dziedzinie kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Posiadamy również najszersze portfolio produktów skierowanych do kobiet ze wszystkich europejskich producentów – mówi Renata Pawlak-Morka, Dyrektor Rozwoju Produktów w Gedeon Richter Polska.
Innowacyjność w branży farmaceutycznej ma duże znaczenie – troska o pacjenta wymaga stałego inwestowania w badania i rozwój, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i skuteczności metod leczenia. Gedeon Richter w planach ma dalszy rozwój infrastruktury i kompetencji, prace nad innowacyjnymi cząsteczkami oraz rozwój leków generycznych i biologicznych.
Informacje o Gedeon Richter
Gedeon Richter, z siedzibą w Budapeszcie (Węgry), jest jedną z największych organizacji sektora farmaceutycznego w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. Po osiągnięciu do końca 2018 r. kapitalizacji rynkowej
na poziomie 3,2 mld euro (3,6 mld dol.) skonsolidowana sprzedaż firmy Richter kształtowała się w tym roku
na poziomie ok. 1,4 mld euro (1,6 mld dol.). Wachlarz produktów Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.
Źródło: www.gedeonrichter.pl
Zobacz także
- Od pomysłu do sukcesu rynkowego – jak rozwój produktów i strategia BD kształtują przyszłość firmy farmaceutycznej
- Działająca już na 90 rynkach polska firma Genoscope planuje do końca 2024 r. zwiększyć tę liczbę do 100 krajów. Dzięki temu 65 proc. mieszkańców świata może zyskać dostęp do jej produktów.
- AstraZeneca planuje wprowadzenie na rynek 20 nowych leków do 2030 r.