Dbamy o Twoje zdrowie każdego dnia!

Kategoria: Produkcja i maszyny Rynek i trendy
3 min. czytania

Dobra kondycja firmy, stały rozwój, a także eksport, stanowią poważny wkład w umocnienie krajowego sektora farmaceutycznego i polskiej gospodarki. Także w dobie pandemii COVID-19, w miarę możliwości, udało się przeprowadzić wiele działań prospołecznych i uczestniczyć we wcześniej zaplanowanych wydarzeniach, zarówno on-line jak i w realnej rzeczywistości. Firma wsparła XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, który od 10 do 17 października odbywał się w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenia z nim związane były też dostępne równolegle w sieci. Mając na względzie oczekiwania młodego odbiorcy, konsumującego sztukę również za pośrednictwem Internetu organizatorzy stworzyli Studio Festiwalowe Online. Dzięki temu spotkania z artystami transmitowane w sieci obejrzało bardzo wielu widzów. Przedstawiciele firmy uczestniczyli w tych wydarzeniach, a na ich zakończenie wszystkim uczestnikom wręczyli upominki, w postaci „paczki zdrowia” zawierające suplementy diety LEK-AM i kosmetykami Celther. Firmie LEK-AM udało się także wziąć udział w promocji płyty CD, pierwszego kompletnego wydania Symfonii H-Moll op.24 „Polonia” Ignacego Jana Paderewskiego, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Lwowskiej Filharmonii Narodowej pod batutą Bohdana Boguszewskiego. Uroczystość połączoną z recitalem fortepianowym maestro Karola Radziwonowicza na Zamku Królewskim w Warszawie objął honorowym Patronatem prof. Tomasz Grodzki, Marszałek Senatu RP, który osobiście uczestniczył w tym wydarzeniu.

– Dzięki transmisji on-line udało się nam uczestniczyć w kilku ciekawych wydarzeniach takich jak to zorganizowane przez Europejskie Forum Biznesu pod hasłem „Jak wygrać z kryzysem?". W podobnej konwencji odbyła się także 20 gala Programu Społecznego, Mistrz Mowy Polskiej, który od 15 lat wspiera spółka LEK-AM. Udało się także wesprzeć szereg konferencji naukowych dla lekarzy oraz dziennikarzy specjalizujących się w tematyce zdrowotnej. Z wykładem na temat „Zaburzenia snu w czasach pandemii Covid-19” wystąpił prof. dr hab. Adam Wichniak. Jak ważnym tematem okazał się poruszany problem świadczą choćby liczne publikacje, które ukazały się po tym wystąpieniu w mediach w całym kraju. Z myślą o położnych i pielęgniarkach przy współpracy z MedExpress zostały przeprowadzone dwa webinaria nt. „Problemy skórne u noworodków i niemowląt”. W pierwszej debacie wziął udział dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, a w drugiej Agnieszka Kamińska – Nowak – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Położnych Rodzinnych.

W biurze przy Al.Jana Pawła 80 została wręczona nagroda dekady. Jakub Lisiecki, przewodniczący Kapituły programu Symbol, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego” przyjechał osobiście. Wręczając wyróżnienie dla Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego LEK-AM, podkreślił m.in..: „mamy ogromne uznanie dla firmy LEK-AM, poparte Państwa wielokrotną obecnością z Nami”.

W tegorocznej edycji programu Symbol, która jest edycją niezwykłą bo Jubileuszową. Kapituła postanowiła spośród wszystkich nagrodzonych firm wyznaczyć zaledwie sześć tytułów specjalnych. Symbol Dekady to nie tylko symbol branży, czy kategorii, ale jeden z symboli całego 10-lecia istnienia całego programu i zaledwie sześć instytucji takie wyróżnienie otrzymało. LEK-AM jest jedną z nich! Mamy ogromne uznanie dla Państwa rozmachu inwestycyjnego i misji którą tak naprawdę Państwo prowadzą. Oprócz produkcji leków, angażujecie się, co jest warte podkreślenia, w ważne akcje społeczne. Jako redakcja „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku do „Rzeczpospolitej” i „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”, wierzymy, że sukcesy warto chwalić i nagłaśniać”.

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 4/2020