Nowy pojemnik na odpady z tektury falistej przeznaczony do higienicznej utylizacji maseczek

Kategoria: Aktualności Opakowania Rynek i trendy
3 min. czytania

Futupack to fińskie przedsiębiorstwo projektujące i wdrażające zrównoważone rozwiązania opakowaniowe. „Chcieliśmy, aby pojemnik na maseczki był tak estetyczny, jak to tylko możliwe – aby pasował do każdego wnętrza. Pojemnik na maseczki jest dostarczany w postaci płaskiej i może być szybko rozłożony. Ponadto, na samym pojemniku jest nadrukowana pełna instrukcja rozkładania przeznaczona dla użytkowników. Gdy pojemnik na maseczki zostanie wypełniony, można łatwo zamknąć pokrywę, a cały pojemnik bezpiecznie i higienicznie zutylizować razem ze spalanymi odpadami” – powiedział Jani Mäkipää, główny specjalista ds. projektowania opakowań w Futupack.

Jako topliner pojemnika na maseczki zastosowano biały powlekany kraftliner MetsäBoard Pro WKL 160 g/m2. Fiński przetwórca tektury falistej – Capertum – wykonał za pomocą sitodruku nadruk na tekturze na fali mikro. Pojemnik jest lekki i wytrzymały dzięki użyciu włókien pierwotnych do wyprodukowania białego kraftlinera, a jego stylowa, lekka konstrukcja sprawia, że można go łatwo umieścić w różnych publicznie dostępnych pomieszczeniach.

„Wraz z urbanizacją i wzrostem liczby ludności coraz większego znaczenia nabierają rozwiązania w zakresie postępowania z odpadami higienicznymi. Pandemia Covid-19 przyniosła kolejne wyzwania wobec gospodarki odpadami. Cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązanie problemu postępowania ze zużytymi maseczkami – powiedział Ilkka Harju, Packaging Services Director EMEA & APAC , Metsä Board, który współpracował z Futupack w zakresie projektowania.

 

Metsä Board

www.metsaboard.com

 

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem tektur z pierwotnych mas włóknistych i pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Produkujemy wysokiej jakości lekkie tektury lite, tektury do kontaktu z żywnością i białe kraftlinery, używane do pakowania towarów konsumpcyjnych, w handlu detalicznym i gastronomii. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dążymy do całkowitej eliminacji paliw kopalnych z naszych zakładów i surowców do roku 2030.

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2019 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

 

Metsä Group

www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem biogospodarki, wykorzystującym odnawialne drewno, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Metsä Group prowadzi działalność w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkty drzewne, wytwarzanie celulozy oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także bibułki tissue i papieru odpornego na tłuszcz.

W 2019 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,5 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 100 000 fińskich właścicieli lasów.