Aflofarm rozpoczyna współpracę z Fundacją Rak’n’Roll. Każde kupione opakowanie ExtraBiotin to złotówka dla programu „Daj Włos!”

Kategoria: Aktualności
2 min. czytania

" Aflofarm Farmacja Polska z dumą wspiera działania prowadzone przez Fundację Rak’n’Roll, mające na celu poprawę jakości życia osób chorych na nowotwory. Cieszę się, że możemy pomóc w dwojaki sposób: udostępniając nowoczesny preparat pomagający zachować zdrowe włosy i skórę, a jednocześnie pomóc kobietom, które pragną odzyskać ładny wygląd i pewność siebie" – mówi Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

 

" Jednym z trudniejszych doświadczeń kobiety przechodzącej przez raka jest utrata włosów związana z leczeniem. W programie „Daj Włos!” każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na wygodne i piękne peruki z włosów naturalnych. Zaangażowanie darczyńców pozwala nam je przygotować i przekazać za darmo kobietom w trakcie terapii, dzięki czemu mogą lepiej się poczuć i mają więcej siły w drodze do zdrowia. Do tej pory uszczęśliwiliśmy ponad 1700 kobiet" – podkreśla Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak’n’Roll.

 

Program „Daj Włos!”

Peruki z naturalnych włosów nie są refundowane przez NFZ, a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program „Daj Włos!”. W programie może wziąć udział każdy, kto chce ściąć minimum 35 cm włosów a zmieniając swój wygląd, zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy obciąć włosy wg. instrukcji na raknroll.pl/dajwlos i przesłać je do Fundacji, skąd warkocze wędrują do firmy perukarskiej. W ostatnim etapie, gotowe już peruki trafiają za darmo do kobiet, które przechodzą przez raka.
 

Od stycznia 2023 minimalna długość włosów, przyjmowane przez Fundację będzie wynosiła nie 25 a 35 cm. Dzięki zwiększeniu długości pasm będzie można ograniczy odpady produkcyjne oraz tworzyć nowe rodzaje peruk.

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/185448/d0b5e154ac465d82eb5d8e0bbe73594f.jpg
" Fundacja Rak'n'Roll pomaga żyć dobrze, godnie i szczęśliwie, pomimo raka. Działania, które prowadzimy są odpowiedzią na potrzeby chorych. I taki też jest program „Daj Włos!”, wspierany w tym roku przez Aflofarm" – mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, Dyrektor Zarządzająca Fundacji Rak’n’Roll.
 
 
" Cieszymy się, że nasza akcja może wpłynąć na poprawę jakości życia  osób chorych na nowotwory, sprawiając, że proces zdrowienia nie musi być dla nich traumą związaną z utratą dawnego wizerunku" – dodaje  Jacek Furman, Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.
 
 

ExtraBiotin

Biotyna zawarta w suplemencie diety ExtraBiotin pomaga zachować zdrowe włosy i skórę oraz pomaga utrzymać prawidłowy stan błon śluzowych. Ponadto biotyna przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/185447/7e720ece6e54dd9e39e2891209dc1dbc.png