14. Kongres Świata Przemysłu FARMACEUTYCZNEGO

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
3 min. czytania

Przygotuj się na dużą dawkę wiedzy i dołącz do liderów branży.

Kongres jest corocznym, międzynarodowym spotkaniem branży przemysłu farmaceutycznego.  Przez 3 dni Uczestnicy mają niepowtarzalną okazję, aby nawiązać nowe kontakty, spotkać się z dostawcami surowców, opakowań, maszyn, najnowszych urządzeń laboratoryjnych oraz wielu innych, świadczących usługi dla branży. Liczne seminaria ekspertów oraz prezentacje dostawców bardzo często okazują się inspiracją do rozwoju oraz tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

Dawka eksperckiej wiedzy i inspiracji

Od pierwszej edycji kongresu wykłady merytoryczne cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. To aż siedem bloków tematycznych dedykowanych dla specjalistów z branży farmaceutycznej.

Podczas pierwszego dnia kongresu eksperci przedstawią między innymi tematykę związaną z nowoczesnym przemysłem farmaceutycznym. trendami i kierunkami rozwoju,  optymalizacją kosztową zakładów farmaceutyczną. W trakcie wykładów zostaną też poruszone tematy związane z kontrolą i zapewnieniem jakości produktów leczniczych, utrzymaniem ruchu. Ukażą możliwości rozwiązywania problemów w farmaceutycznym łańcuchu dostaw. Kolejny dzień będzie poświęcony tematyce produkcji farmaceutycznej – nowoczesnym maszynom i urządzeniom oraz zostaną ukazane systemy zarządzania produkcją poprzez innowacyjne rozwiązania. Eksperci przedstawią najnowsze rozwiązania, które mają na celu udoskonalenie procesów produkcyjnych. Dodatkowo wykłady zostaną wzbogacone o 15-minutowe prezentacje dostawców usług z sektora kosmetycznego i farmaceutycznego. Tegoroczną nowością będzie DEBATA poruszająca tematykę przyszłość branży farmaceutycznej, trendy, jak może wyglądać branża farmaceutyczna do 2035 roku. Część merytoryczną zakończą warsztaty z ekspertką, która opowie o borderline products – suplementach diety, FSMP, lekach w kwalifikacji, komunikacji i reklamie, będzie również możliwość Q&A.

Wśród Ekspertów zaprezentują się przedstawiciele między innymi: Adamed Pharma, Novartis, IBSS BIOMED, Polfarmex, NutroPharma, LEKAM, Orifarm, Polfa Tarchomin, DPC Polska.

Wspólna strefa wystawiennicza dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Kongres to nie tylko konkretna dawka wiedzy merytorycznej, ale też możliwość odwiedzenia strefy wystawienniczej. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku stworzymy wspólną strefę dla branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni dostawcy najnowszych rozwiązań dla obu branż zaprezentują swoją bogatą ofertę. Ponadto podczas kongresu każdy uczestnik znajdzie przestrzeń do rozmów. To właśnie wizyty na stoiskach często przeradzają się w dyskusje, które później kontynuowane są w przerwach między wykładami oraz w trakcie wieczornych spotkań integracyjnych.

Zwiedzanie zakładu produkcyjnego Starpharma

Wycieczki do fabryk Honorowych Gospodarzy na stałe wpisały się w program Kongresów. Tym razem Honorowym Gospodarzem 14. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego jest firma Starpharma, która od 2010 roku zajmuje się produkcją suplementów diety oraz słodyczy funkcjonalnych.

Trzeciego dnia Kongresu Uczestnicy będą mogli odwiedzić nowoczesną fabrykę suplementów diety mieszczącą się w Lesznowoli. Jest to doskonała okazja do zobaczenia nowoczesnego parku maszynowego Starpharmy, czy też laboratorium R&D dysponującego działem fizyko-chemicznym, który umożliwia monitorowanie stabilności produktu na wszystkich etapach produkcji.

Wspólna integracja i uroczysta Gala

Wiemy, jak ważne jest nawiązywanie nowych kontaktów oraz relacji biznesowych, jednak nic nie zastąpi swobodnych rozmów prowadzonych w kuluarach, właśnie dlatego uczestnicy mają ku temu wile okazji w trakcie kongresu. W tym roku pierwszy dzień kongresu zakończy się wspólnym wieczorem integracyjnym dla branży kosmetycznej oraz farmaceutycznej. Do dyspozycji uczestników będzie oddana między innymi strefa rozrywki oraz kręgielnia.

Zwieńczeniem drugiego dnia Kongresu będzie uroczysta Gala. To właśnie takie momenty tworzą niezapomniane chwile, które mogą przekształcić się w długotrwałe i owocne relacje.

Link do programu: https://kongresfarmaceutyczny.pl/dla-producentow/program-2023/