11. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego – podsumowanie

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

10. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego i 11. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego w skrócie:

– ponad 460 uczestników,

– 44 stoiska wystawiennicze,

– 93 prelekcje i wykłady,

– 20 różnych bloków tematycznych,

– 3 osobne sale konferencyjne,

– 2 wieczory integracyjne,

– 2 wycieczki techniczne.

Dotarliśmy do końca 11. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego i nadszedł czas podsumowania naszego wydarzenia. Zdaniem zarówno gości kongresowych jak organizatorów, niewątpliwie była to impreza roku i jeszcze długo będziemy ją wspominać z sympatią.

Kongres rozpoczął się 19 listopada od przedstawienia gościom Honorowego Gospodarza, którym w tym roku była firma Celon Pharma. Słuchaczy kongresu farmaceutycznego pochłonęły pełne merytoryki wykłady przybliżające trendy i kierunki rozwoju w przemyśle farmaceutycznym, zagadnienia związane z serializacją czy rozwiązywaniem problemów w farmaceutycznym łańcuchu dostaw. Nie zabrakło też tematów nowoczesnych maszyn i urządzeń do produkcji, innowacyjnych rozwiązań czy kontroli jakości produktów leczniczych.

Zdecydowanym hitem tego roku była odrębna sesja ,,Produkcja Kontraktowa i Suplementy Diety”, której partnerem merytorycznym była Krajowa Rada Suplementów i Odżywek. Druga edycja sesji cieszyła się bardzo wysoką frekwencją i niesłabnącym zainteresowaniem, a to za sprawą swojego bogatego programu merytorycznego. Słuchacze mogli poznać trendy i innowacje w produkcji kontraktowej i suplementach diety, posłuchać o kontroli jakości oraz poznać aspekty prawne towarzyszące produkcji. Oczywiście pojawiły się także tematy dotyczące zasad opracowywania umów kontraktowych, a także opakowań, surowców i nowoczesnych technologii wykorzystywanych przy produkcji suplementów diety.

Dla gości kongresowych niezwykle istotną częścią wydarzenia, jak co roku, były spotkania w kuluarach, które odbywały się podczas przerw kawowych. Tradycyjnie również uczestnicy mogli integrować się ze sobą wieczorem pierwszego dnia kongresu podczas imprezy w klubie, gdzie do ich dyspozycji były: kręgle, piłkarzyki, bilard oraz fotobudka. Wieczór umilał DJ, który zachęcał uczestników do spróbowania swoich sił na parkiecie.

Ukoronowaniem kongresu była Uroczysta Gala Wieczorna, która miała miejsce 20 listopada. Podczas uroczystości organizatorzy mogli wyrazić wdzięczność Honorowym Gospodarzom, Partnerom oraz Sponsorom wydarzenia, a goście mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle kongresowych ścianek.

Trzeci i ostatni dzień kongresu to jak co roku wycieczka techniczna – tym razem do zakładu produkcyjnego Celon Pharma. Liczny udział uczestników kongresu w wycieczce to najlepszy dowód na to, że wycieczki tego typu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i stanowią ważny punkt programu Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim prelegentom za pełne merytoryki i pasjonujące wystąpienia, a także wszystkim uczestnikom 11. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego za tak liczne przybycie i aktywny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku w takim samym, a nawet większym gronie!