Zentiva i Siyiara Enterprises podpisały umowę przejęcia rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium.

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

Nick Haggar, dyrektor generalny Grupy Zentiva, powiedział: – Zentiva z radością potwierdza podpisanie swojego pierwszego przejęcia po wyodrębnieniu się z Sanofi w ostatnim kwartale 2018 r. Solacium stanowi uzupełnienie naszej działalności w zakresie leków generycznych, zwiększa możliwości w zakresie leków wydawanych bez recepty i poszerza naszą ofertę dla pacjentów i konsumentów na terytorium Rumunii.

– Po przejęciu Dr. Max przez Grupę A&D Pharma postanowiliśmy skupić się na trzech najważniejszych filarach naszej działalności w Rumunii: farmaceutycznym handlu detalicznym, handlu hurtowym oraz marketingu i sprzedaży. Chociaż spółka Solacium jest szybko rosnącym producentem suplementów diety i leków dostępnych bez recepty, wierzymy, że pod kierownictwem wyspecjalizowanej i odnoszącej sukcesy firmy farmaceutycznej, jaką jest Zentiva, będzie mogła wykorzystać swój potencjał i rozwinąć działalność ponad obecny poziom – powiedział Leonardo Ferrandino, prezes i dyrektor generalny Grupy Dr. Max.

Transakcja jest uzależniona od zatwierdzenia kilku warunków, w tym między innymi od uzyskania pozytywnej decyzji rumuńskiego Urzędu ds. Konkurencji.

 

O Zentivie
Zentiva jest europejskim producentem wysokiej jakości leków służących pacjentom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wraz z zespołem liczącym 2,5 tysiąca pracowników oraz siecią zakładów produkcyjnych z głównymi lokalizacjami w Pradze i Bukareszcie chcemy być liderem leków markowych i generycznych w Europie, aby lepiej odpowiadać na codzienne potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej.
W Zentivie dążymy do tego, aby ochrona zdrowia była prawem, a nie przywilejem. Ludzie potrzebują obecnie coraz lepszego dostępu do opieki zdrowotnej. Współpracując z lekarzami, farmaceutami i przedstawicielami systemu opieki zdrowotnej, codziennie dostarczamy rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia, na których wszyscy polegamy.

O Solacium Pharma
Wizją Solacium Pharma jest uzyskanie pozycji jednej z wiodących rumuńskich spółek farmaceutycznych poprzez współpracę z przedstawicielami zawodów medycznych dla dobra pacjentów, konsumentów i własnych pracowników. Współpraca ta opiera się na dostarczaniu innowacyjnych produktów zapewniających najlepsze rozwiązania dla zdrowia pacjentów.

 

Źródło: www.zentiva.pl