Starpharma – Honorowy Gospodarz 14. Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
4 min. czytania

Wstęp

Starpharma to firma farmaceutyczna obecna na rynku polskim od 2010 roku. Powstała z pasji i zaangażowania właścicieli w dbanie o zdrowy tryb życia. Firma farmaceutyczna Starpharma zaczęła swoją działalność od gamy suplementów diety. Obecnie posiadamy ponad 70 produktów, które sygnujemy marką „Strong” oraz „Forte” podkreślając wysoką jakość naszych produktów. W 2014 roku z myślą o zdrowiu najmłodszych wprowadziliśmy funkcjonalny „Zdrowy Lizak Mniam-Mniam” – lizak bez cukru, który jest nie
tylko zdrowy dla zębów, ale również uzupełnia dietę w niezbędne witaminy i składniki mineralne. „Zdrowy Lizak Mniam-Mniam” jako jedyny posiada znak akceptacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz Oral Health Fundation z Wielkiej Brytanii nadane na podstawie pozytywnych wyników badań klinicznych. Obecnie jesteśmy liderem w obszarze lizaków prozdrowotnych na rynku aptecznym w Polsce.

W 2016 roku rozszerzyliśmy swoją działalność i wkroczyliśmy w obszar wyrobów medycznych, wprowadzając do oferty krople do oczu i spraye do nosa, do gardła oraz uszu.

Od 2018 roku dołączyliśmy do grona producentów leków dodając do naszego portfolio 11 leków OTC produkowanych w naszym zakładzie w Piasecznie, posiadającym certyfikat GMP wydany przez GIF. W tym samym okresie rozszerzyliśmy naszą ofertę o linię najwyższej jakości dermokosmetyków.

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy oraz żeby zapewnić jak najwyższą jakość produktów w roku 2022 zainwestowaliśmy w budowę nowoczesnego zakładu w Lesznowoli, który uruchomiliśmy na początku 2023 roku. Obecnie jest to nasz główny zakład produkcyjny posiadający szereg certyfikatów w tym najważniejsze to GMP, ISO 13485 i ISO 22000. Warto nadmienić, że nowy zakład produkcyjny w Lesznowoli został wyposażony w nowoczesne maszyny i instalacje spełniające najwyższe standardy farmaceutyczne oraz zapewniające automatyzację procesów.

Misja wpisana w działanie

Misją naszej firmy jest tworzenie innowacyjnych produktów. Posiadamy wiele patentów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, działamy na rzecz popularyzowania zdrowego trybu życia i podnoszenia świadomości na temat korzyści wynikających z kompleksowego dbania o zdrowie.

Strategią naszej firmy jest wdrażanie najbardziej nowatorskich produktów na rynek w przystępnych cenach.

Obecnie w swoim portfolio mamy ponad 70 produktów na polskim rynku, w tym 11 leków OTC np. Pudroderm. Wśród wyrobów medycznych główne produkty to krople do pielęgnacji oczu pod marką IANA, spray’e do gardła, nosa lub uszu oraz unikalna pianka na ospę.

Rozwój, bo dbamy o zdrowie

Przedsiębiorstwo Starpharma Sp z o.o. prowadzi działalność badawczo- rozwojową w dziedzinie farmacji i produkcji żywności. W strukturze przedsiębiorstwa funkcjonuje wydzielony dział B+R (Badań i Rozwoju), który posiada do dyspozycji własne laboratorium. Dzięki temu oferujemy kompleksową implementację projektów – „od pomysłu do wytworzenia produktu”.

W okresie od 2019 r. spółka zrealizowała 13 wewnętrznych projektów rozwojowych finansowanych wyłącznie ze środków własnych. Efektem tych działań było opracowanie, opatentowanie i wprowadzenie na rynek 4 nowych innowacyjnych produktów. Warto zaznaczyć, że wśród licznych patentów posiadamy dwa klasy A dla wyrobów medycznych.

W rezultacie pracy działu R&D oraz produkcji Starpharma oferuje szeroki zakres formulacji oraz form: kapsułek, tabletek, maści, kremów, spray'ów, zawiesin oraz innych. Jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła na rynek zdrowe lizaki: „Zdrowy Lizak Mniam-Mniam”, w tym opatentowany „Zdrowy Lizak Chocco-Wow”. Linia Zdrowych Lizaków Mniam Mniam to nie tylko zdrowe słodycze bez cukru, ale i produkty spożywcze stanowiące element profilaktyki próchnicy, co zostało potwierdzone badaniem klinicznym i w rezultacie znakiem akceptacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS). Jest to jedyny taki produkt w postaci lizaka posiadający gratyfikację PTS. Dzięki zawartości ksylitolu nie tylko wspomagamy higienę jamy ustnej, ale również mineralizację zębów.

Jakość – to co nas wyróżnia

Celem firmy Starpharma jest oferowanie najwyżej jakości produktów w konkurencyjnej cenie, dzięki optymalizacji procesów. Poziom ceny weryfikuje rynek, natomiast jakość potwierdzamy w licznych audytach oraz zdobywając certyfikaty w tym najważniejsze takie jak:

• GMP – Good Manufacturing Practice – certyfikat gwarantujący nie tylko najwyższą jakośc wytwarzania ale również jakość i pochodzenie surowców, wykorzystywanych w produkcji;
• ISO, czyli seria najbardziej restrykcyjnych norm do zarządzania jakością.

Firma Starpharma w trosce o najwyższą jakość zaimplementowała do produkcji suplementów diety standardy farmaceutyczne.

Strapharma na tle innych firm produkcyjnych wyróżnia się również dynamiką działania, która wynika z szybkości w podejmowaniu decyzji. Dzięki odpowiedzialności zespołu i płaskiej strukturze jesteśmy w stanie szybko dopasować odpowiednie rozwiązania wychodząc naprzeciw potrzebom klientów. Zawsze staramy się być jak najbardziej elastyczni i otwarci na feedback ze strony klientów. Naszym priorytetem jest zadowolony klient, który otrzyma produkt na czas, najwyższej jakości w dobrej cenie.

Starpharma – Ludzie z pasją

Zespół Starpharma to szereg wykwalifikowanych specjalistów z przeróżnych dziedzin. W naszym zespole pracują nie tylko osoby z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na międzynarodowych rynkach i największych korporacjach, ale również z tytułami naukowymi. Firma stara się motywować i wspierać pracowników w ich rozwoju. Tempo rozwoju firmy Starpharma świadczy o skuteczności tej strategii i odpowiednim doborze pracowników. Dzięki temu, że w zespole zatrudniamy osoby z wieloletnim doświadczeniem mamy wypracowane ścieżki optymalizacji realizacji nawet najbardziej trudnych projektów jakie zlecają nam klienci oraz rozwiązywania problemów i wyzwań jakie sami stawiamy sobie każdego dnia.

Zaufanie to podstawa

Produkty Starpharma są obecne w ponad 40 krajach na całym świecie. Rozwój firmy to nie tylko zdobywanie nowych rynków, ale przede wszystkim zaufania wśród polskich klientów. Nasze produkty brandowe są obecne w największych sieciach aptecznych i detalicznych.

Oprócz naszych produktów brandowych wytwarzamy i rozwijamy marki własne dla klientów. Najważniejszym docenieniem dla nas jest fakt, że nasi klienci cały czas rozbudowują współpracę z nami potwierdzając tym samym, jak dużym zaufaniem nas darzą i stanowiąc główną siłę napędową do rozwoju Starpharma.

Artykuł został opublikowany w kwartalniku "Świat Przemysłu Farmaceutycznego" 3/2023