Rozwiązania Marchesini Group w pakowaniu szczepionek

Marchesini Group dostarcza firmom farmaceutycznym na całym świecie najlepsze rozwiązania w zakresie aseptycznego napełniania, kontroli, etykietowania i pakowania fiolek i strzykawek zawierających szczepionki.

Grupa otrzymała już kilka zapytań o rozwiązania w zakresie opakowań szczepionek z różnych krajów na całym świecie: w Europie w szczególności na rynek Brytyjski i Włoski, ale także w Stanach Zjednoczonych, w Meksyku, w Chinach, a nawet w Indonezji, gdzie istniejąca linia została doposażona o niezbędne elementy do produkcji szczepionki Covid-19. Wreszcie, duża rosyjska firma biotechnologiczna, Biocad z Sankt Petersburga, używa dziś linii Marchesini Group do produkcji szczepionki Sputnik V z szybkością 100 fiolek na minutę.

Linia Marchesini Group do pakowania rosyjskiej szczepionki Sputnik V

Projekt sięga 2018 roku, kiedy rosyjska firma Biocad zleciła Marchesini Group zaprojektowanie linii do napełniania i pakowania własnych produktów Biotech. Aby dodatkowo zabezpieczyć maszyny napełniające i zamykające przed ryzykiem zanieczyszczenia zewnętrznego, odpowiednie osłony maszyny zabezpieczają i izolują środowisko, w którym jest jeszcze nie zamknięty produkt od środowiska w którym znajduje się operator. Kiedy wybuchła pandemia, Biocad zdecydował się wykorzystać maszyny do Sputnika V, dostosowując istniejącą linię do nowych potrzeb produkcyjnych.

Linia dostarczona do rosyjskiego klienta składa się z maszyny do mycia fiolek, tunelu do sterylizacji fiolek i depirogenizacji, maszyny napełniającej, która również zamyka fiolkę gumowym korkiem oraz kapslownicy do zamykania fiolek aluminiowym kapslem zabezpieczającym produkt. Aby zagwarantować precyzyjne dozowanie, napełniarka wyposażona jest w system „kontroli w trakcie procesu”, który sprawdza wagę 100% fiolek, zarówno w stanie pustym, jak i bezpośrednio po napełnieniu.

Rozwiązania Marchesini Group do pakowania szczepionek w fiolkach i strzykawkach

Marchesini Group może dostarczyć liczne rozwiązania do napełniania i pakowania pierwotnego i wtórnego szczepionek w fiolkach i strzykawkach. Jeśli chodzi o roztwory w fiolkach, rotacyjne maszyny o ciągłym ruchu z serii WR wykonują wewnętrzne mycie i suszenie fiolek SVP (Small Volume Parenteral), które następnie przechodzą przez tunel depirogenizacji. Następnie maszyny napełniająco-zakręcające STERY-LA/LC do produktów płynnych lub liofilizowanych zapewniają aseptyczne napełnianie z całkowitym lub częściowym zamknięciem za pomocą gumowych korków. Następnie, kapslowanie (CAPSY-LC), zewnętrzne mycie i suszenie fiolek (WRE) oraz drukowanie kodów na fiolkach lub kapslach/uszczelkach z późniejszą weryfikacją za pomocą kamery (CODY).

Możemy również zaproponować rozwiązania dla jednodawkowych szczepionek napełnianych do Strzykawek: możemy dostarczyć automatyczne maszyny do usuwania wieczka i wkładki tuby, napełniania i zamykania Strzykawek RTU w neście i tacy (SERIA EXTRAFILL).

Ponadto klienci mogą wybierać z szerokiej gamy automatycznych maszyn CMP Phar.ma do kontroli wizyjnej ampułek, strzykawek i fiolek, z możliwością połączenia wybranego systemu z jednostką do badania szczelności. Linie mogą również zawierać etykieciarki liniowe (SL-F425 i BL-F425) lub rotacyjne (serii RL-F). Wreszcie, dostępne są różne rozwiązania do pakowania wtórnego - w tym FB220, maszyna do termoformowania tacek/blistrów do ampułek, fiolek i strzykawek - oraz do końca linii, z szerokim portfolio średnio szybkich oraz bardzo szybkich maszyn do pakowania w kartony, które są idealne do pakowania fiolek, ampułek i blistrów, kartoniarki zbiorcze i paletyzatory.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl