Podpisanie umowy nabycia zakładu w Ankleshwar w Indiach: Zentiva poszerza swój globalny profil produkcji

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

„Rozszerzenie sieci zakładów produkcyjnych należących w całości do Zentivy stanowi kluczową przesłankę przyszłego sukcesu firmy, gwarantując większe bezpieczeństwo dostaw dla klientów w Europie i poza nią. To krok w kierunku dalszych innowacji, które pozwolą nam osiągnąć doskonałość operacyjną, zwiększyć wydajność i przyspieszyć nasz wzrost” – wyjaśnia Nick Haggar, CEO Zentivy. „Rozwój i sukces zespołu z Ankleshwar oraz całego zakładu jest dla nas bardzo ważny. Będzie to największy zakład w naszej sieci, a indyjski zespół będzie odgrywać wiodącą rolę w działalności operacyjnej Zentivy.”

Popyt na wysokiej jakości leki w dostępnej cenie rośnie, a nabycie nowego zakładu stanowi potwierdzenie zaangażowania firmy – ramię w ramię z farmaceutami i  przedstawicielami systemu opieki zdrowia – w zwiększanie dostępności leków dla pacjentów.

Na początku 2019 r. Zentiva wzmocniła swoją sieć dzięki przejęciu Solacium w Rumunii i Creo w Wielkiej Brytanii, a także zainwestowaniu kilkudziesięciu milionów euro w Pradze i Bukareszcie z myślą o maksymalizacji potencjału produkcyjnego.

 

* Transakcja wymaga zgody organów regulacyjnych, zgody udziałowców i spełnienia wymogów określonych w umowie przeniesienia przedsiębiorstwa.

 

O zakładzie produkcyjnym w Ankleshwar

Zakład powstał w 1987 roku jako ośrodek rozwoju chemii i biotechnologii. Produkowane są tu aktywne składniki farmaceutyczne i preparaty farmaceutyczne. Jest to liczący się producent produktów leczniczych – ponad 6 miliardów tabletek opuszcza co roku indyjski zakład.

 

O firmie Zentiva

Zentiva jest producentem wysokiej jakości leków w dostępnej cenie, które trafiają do pacjentów w Europie i poza nią. Firma zatrudnia ponad 3 tys. wykwalifikowanych pracowników i ma własną sieć zakładów produkcyjnych, w tym flagowe fabryki w Pradze i Bukareszcie. Zentiva pragnie być liderem markowych i generycznych leków w Europie, by w ten sposób lepiej opowiadać na codzienne potrzeby zdrowotne pacjentów.

Firma dąży do tego, by opieka zdrowotna stała się prawem, a nie przywilejem. Ludzie potrzebują szczególnie w dzisiejszych czasach dostępu do dobrej jakości leków i opieki zdrowotnej w przystępnej cenie. Współpracujemy z lekarzami, farmaceutami, hurtowniami, organami regulacyjnymi i władzami, by wspólnie tworzyć rozwiązania problemów życia codziennego, na których może polegać każdy z nas.