Partnerstwo firm Genentech oraz Nvidia w zakresie odkrywania leków z pomocą sztucznej inteligencji

Kategoria: Aktualności Produkcja i maszyny
1 min. czytania

Współpraca będzie polegała na wykorzystaniu NVIDIA DGX Cloud – platformy superkomputerowej AI –  do przyspieszenia modeli odkrywania leków firmy Genentech. Nacisk kładziony jest na optymalizację modeli sztucznej inteligencji do odkrywania leków firmy Genentech w ramach "laboratorium w pętli", a ostatecznym celem jest poprawa wskaźników sukcesu badań i rozwoju. NVIDIA pomoże firmie Genentech zoptymalizować jej strukturę poprzez przyspieszenie trenowania i wnioskowania modeli odkrywania leków firmy Genentech.

Genentech twierdzi, że planuje wykorzystać BioNemo firmy NVIDIA, platformę, która umożliwia firmom biotechnologicznym dostosowywanie modeli na dużą skalę.

"Współpraca z firmą NVIDIA i wprowadzenie generatywnej sztucznej inteligencji może przyspieszyć proces odkrywania i projektowania środków terapeutycznych, które poprawią jakość życia pacjentów na całym świecie" – powiedział Aviv Regev, wiceprezes wykonawczy i szef działu badań i wczesnego rozwoju firmy Genentech.

Nie jest to pierwsza umowa rozwojowa firmy Genentech skoncentrowana na sztucznej inteligencji. W 2020 roku producent leków nawiązał oparte na sztucznej inteligencji, wielocelowe partnerstwo w zakresie odkrywania leków z kalifornijską firmą Genesis Therapeutics.

Źródło: www.pharmamanufacturing.com