Maksymilian Świniarski został mianowany nowym Prezesem Zarządu TZF Polfa S.A.

Kategoria: Aktualności Polski przemysł
1 min. czytania

Decyzja o powołaniu na to stanowisko została podjęta przez radę nadzorczą Spółki po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego, do którego zgłosiło się 19 kandydatów i kandydatek.

„Jest mi niezmiernie miło dołączyć do zespołu TZF Polfa w tak wyjątkowym okresie. W 2024 roku rozpoczęło się kolejne, trzecie już stulecie działalności TZF Polfa, które jestem przekonany, przyniesie znaczne przyspieszenie rozwoju. Głównym celem w najbliższym czasie jest uruchomienie kluczowego dla polskiego sytemu opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa lekowego Polski Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych. Komercjalizacja nowych leków będzie znaczącym wydarzeniem, wpływającym pozytywnie na bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zdrowie pacjentów. Pragniemy podkreślić, że jest to wyjątkowy projekt, również w skali europejskiej. W tym miejscu, chciałbym podziękować za olbrzymie zaangażowanie całego zespołu dedykowanego do realizacji tego oraz innych projektów.

Projekt jest realizowany zgodnie z założeniami, a pozostałe projekty strategiczne, zwiększające wydajność produkcyjną oraz nowe rejestracje i wprowadzenia leków przyśpieszą rozwój Spółki.

Aktualne doskonałe relacje z partnerami w Polsce i za granicą, a także nasza aktywność na arenie międzynarodowej pozwolą zwiększyć udziały rynkowe i znaczenie Spółki w polskim systemie opieki zdrowotnej. To wielkie zadanie, ale przede wszystkim odpowiedzialność za pacjentów. Jestem przekonany, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem osiągniemy stawiane przed nami cele” – powiedział Maksymilian Świniarski po objęciu funkcji Prezesa.

Źródło: https://www.linkedin.com/company/polfa-tarchomin/