Kuehne+Nagel zawiera strategiczne partnerstwo z Jointown, chińskim specjalistą z sektora farmaceutycznego

Kategoria: Aktualności Logistyka
3 min. czytania

Kuehne+Nagel ogłasza strategiczne partnerstwo z Jointown, największą niepubliczną chińską firmą zajmującą się dystrybucją produktów farmaceutycznych. Celem jest przyspieszenie rozwoju Kuehne+Nagel w Chinach w zakresie logistyki branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej.

Jako jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, Kuehne+Nagel przez ostatnią dekadę koncentrował się szczególnie na rozwijaniu specjalistycznej wiedzy w dziedzinie farmacji i opieki zdrowotnej. Nawiązane partnerstwo z Jointown zapewnia teraz dostęp do lokalnego łańcucha dostaw zgodnego z GxP, umożliwiając tym samym Kuehne+Nagel działalność logistyczną na chińskim, ściśle regulowanym rynku farmaceutycznym.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Jointown. To partnerstwo spełnia wymagania naszych globalnych Klientów, umożliwiając płynne pokrycie łańcucha dostaw na terenie całych Chin. Pozwoli nam to przyspieszyć nasz rozwój w sektorach farmacji i opieki zdrowotnej w tym regionie” – komentuje Siewloong Wong, prezes Kuehne+Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.

Zhang Qingsong, dyrektor generalny działu logistyki Jointown Pharmaceutical Group, dodaje: „Partnerstwo z Kuehne+Nagel zapewni naszym Klientom dostęp do rynku międzynarodowego poprzez globalne i zgodne z GxP usługi logistyki kontraktowej, lotniczej i morskiej.  Będziemy teraz mogli rozwijać naszą działalność na rynkach zagranicznych w znacznie szybszym tempie i czerpać korzyści z tego partnerstwa w zrównoważony sposób”.

Z racji tego, że szczepionki przeciwko COVID-19 są szeroko dopuszczone do użytku w wielu krajach, Jointown i Kuehne+Nagel będą wspólnie zarządzać bezpieczną i terminową dystrybucją szczepionek, wykorzystując swoje mocne strony w magazynowaniu i transporcie tych wrażliwych towarów zarówno w Chinach, jak i innych częściach świata.

Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową, mówi: „Farmacja i opieka zdrowotna to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów logistyki kontraktowej. Kuehne+Nagel i Jointown mają wspólną wizję dostarczania wysokiej jakości usług zarówno pacjentom, jak i azjatyckim Klientom”.

Jointown i Kuehne+Nagel nawiązały współpracę zaraz po tym, jak Kuehne+Nagel ogłosiło zawarcie wiążącej umowy nabycia chińskiej firmy Apex International Corporation, jednego z wiodących spedytorów w Azji.

 

O Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

W Polsce działa od ponad 28 lat, świadcząc usługi w 24 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów.

 

O Jointown

Jointown Pharmaceutical Group Co., Ltd. jest wiodącą firmą farmaceutyczną w Chinach. Spółka jest notowana na giełdzie w Szanghaju. Jest odpowiedzialna za dostarczanie leków, tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM), wyrobów medycznych i towarów konsumpcyjnych szpitalom, klinikom, aptekom detalicznym, hurtownikom oraz poprzez zawieranie kontraktów z rządami. Jednocześnie Jointown zapewnia użytkownikom końcowym usługi handlu elektronicznego i zarządzania zdrowiem online.

Jointown Logistics, spółka powiązana z Jointown Pharmaceutical Group dostawcą usług logistycznych, bazującym na rozwiązaniach technologicznych i przyjaznych dla środowiska. Zapewnia klientom szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, wspieranych przez rozległą sieć dystrybucji i zaawansowane możliwości informatyczne.