TZF inwestuje w nową ampułkarnię

Kategoria: Aktualności Produkcja i maszyny
2 min. czytania

TZF Polfa prowadzi obecnie rozmowy z dwoma zachodnimi koncernami farmaceutycznymi dotyczące rozlewania szczepionek przeciw Covid-19 na linii przeznaczonej do ampułek. Jest to ostatni etap produkcji – konfekcjonowanie gotowego produktu do ampułek.

Przepustowość linii będzie wynosiła około 18 tys. ampułek na godzinę. Łączne roczne możliwości produkcyjne to około 40 mln sztuk ampułek. Firma posiada obecnie m.in. leki psychotropowe, które również mogą być konfekcjonowane na tej linii w warunkach sterylnych.

– Nasza ampułkarnia może zostać uruchomiona szybko, dzięki temu, że posiadamy odpowiednie obszary produkcyjne, które obecnie dostosowujemy do nowej linii. Nie jest to zatem tworzenie oddzielnej fabryki. Wartość inwestycji to około 40 mln zł, przy czym oczywiście dochodzą do tego koszty rozwoju leków – mówi Jarosław Król, Prezes TZF Polfy.

TZF Polfa rozpoczęła już w 2018 roku przygotowania do budowy nowocześnie fabryki leków onkologicznych i immunosupresyjnych wraz z laboratorium. Celem firmy jest rozpoczęcie budowy na przełomie lipca i sierpnia. Wartość całej inwestycji to ponad 400 mln zł. Większość finansowania jest już zabezpieczone, a cały dochód z obecnej sprzedaży leków, płynów do dezynfekcji i maseczek medycznych również zostanie wykorzystany na tę inwestycję.

TZF Polfa wspiera Polskę w walce z pandemią COVID-19 produkując płyny do dezynfekcji, maseczki medyczne oraz maseczki FFP2. Od początku marca 2020 r. TZF Polfa przekazała ponad 80 darowizn dla szpitali, domów opieki społecznej, organizacji społecznych oraz fundacji. Łączna wielkość wsparcia to ponad  87 tys. litrów płynów do dezynfekcji oraz kilka tysięcy maseczek medycznych.

 

Źródło: https://www.polfa-tarchomin.com.pl/tzf-inwestuje-w-nowa-ampulkarnie/