KNF zatwierdza Prospekt w związku z podziałem Selvita na dwie spółki

Kategoria: Aktualności R&D Rynek i trendy
3 min. czytania

Phil Krzyzek ma ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, zarówno w zakresie łańcucha dystrybucji, jak również w ramach programów bezpośredniego wsparcia pacjentów – w dużych spółkach o ugruntowanej pozycji, a także w startupach. Do Merck dołączył w styczniu 2017 roku obejmując stanowisko Senior Business Unit Director w brytyjskiej spółce, gdzie zarządzał takimi obszarami jak: leczenie niepłodności, endokrynologia oraz leczenie chorób cywilizacyjnych. Działające wówczas odrębnie zespoły przekształcił w jeden dynamicznie rozwijający się dział. Od początku 2020 roku pełnił funkcję Senior Director of Commercial Operations i odpowiadał za wdrożenie specjalnego programu odbudowy związanego z wybuchem pandemii COVID-19.

„Global specialty innovator” to określenie, które bardzo dobrze oddaje globalne aspiracje naszej firmy. Z pewnością będziemy nadal realizować naszą lokalną rolę w dążeniu do ich realizacji. Jestem bardzo dumny z tego, że dołączam do świetnego zespołu, który z zaangażowaniem tworzy firmę, pomagającą ludziom z myślą o początku, jakości i długości ich życia. Widzimy również naszą rolę w walce z pandemią koronawirusa, i to nie tylko z perspektywy naszego Działu Biopharma, ale także Life Science. Nasze produkty z tego obszaru są wykorzystywane między innymi w pracy nad: ponad 45 szczepionkami kandydackimi i 35 rozwiązaniami z zakresu technologii testowania na całym świecie – mówi Phil Krzyzek, prezes zarządu firmy Merck w Polsce. – Jeśli chodzi o moje zainteresowania zawodowe, to zawsze skupiały się one wokół nauki i technologii. Oba te aspekty łączy w sobie Merck, który na polskim rynku działa już prawie od 30 lat. Przeprowadzka z Wielkiej Brytanii do Polski jest dla mnie także szczególnie ważna z powodów osobistych tj. ze względu na moje polskie korzenie – dodaje.

Phil Krzyzek, zanim dołączył do Merck, pracował dla takich firm jak Pfizer, AstraZeneca czy IQVIA. Zajmował wiele różnorodnych stanowisk, zdobywając doświadczenie zawodowe w obszarach: sprzedaży, marketingu, dystrybucji, rozwoju biznesu, a także zarządzania. Jest absolwentem mikrobiologii i technologii mikrobiologicznej na Uniwersytecie w Warwick. Posiada również tytuł MBA (Open University).

Selen Zeydanli Bisson, dotychczasowa prezes zarządu spółki Merck oraz dyrektor generalna Działu Biopharma, podjęła w ramach struktury firmy nowe wyzwania zawodowe poza Polską.

 

 

Informacja o Merck

Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, działa w trzech sektorach, tj. Healthcare (ochrony zdrowia), Life Science (life science) oraz Performance Materials (zaawansowanych materiałów i technologii). Około 57 000 osób tworząc rozwiązania z myślą o bardziej przyjaznym i zrównoważonym świecie, wpływa każdego dnia na życie milionów ludzi. Począwszy od udoskonalania technologii edycji genomu i odkrywania nowych metod leczenia najcięższych chorób, po rozwijanie inteligencji urządzeń – Merck jest wszędzie. W 2019 r. firma odnotowała przychód ze sprzedaży w wysokości 16,2 miliarda euro w 66 krajach.

 

Badania naukowe w połączeniu z odpowiedzialną przedsiębiorczością stały się kluczem do technologiczno-naukowego postępu firmy. Właśnie tak Merck rozwija się od momentu powstania w 1668 r. Większościowy udział notowanej na giełdzie firmy należy do rodziny, która ją założyła. Merck posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono w obszarze ochrony zdrowia, MilliporeSigma w obszarze life science i EMD Performance Materials w obszarze zaawansowanych materiałów i technologii. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Merck www.merckgroup.com

 

Informacja o Merck w Polsce

Merck prowadzi swoją działalność w Polsce od 1992 roku. Obecnie zatrudnia blisko 700 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie (Merck Sp. z o.o.). Pozostałe dwie spółki mają swoje lokalizacje w Poznaniu (Sigma-Aldrich Sp. z o.o.) oraz we Wrocławiu, gdzie znajduje się Centrum Usług Biznesowych (Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o.). Więcej informacji można naleźć na stronie www.merck.pl oraz profilu LinkedIn https://www.linkedin.com/company/merckpolska.