Już w czerwcu przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny spotyka się w Warszawie

Kategoria: Aktualności
4 min. czytania

W dniach 19-20 czerwca 2024 roku, w sercu Warszawy w EXPO XXI, odbędzie się piąta edycja Targów PCI Days. Wydarzenie to stanowi kluczowe miejsce spotkań dla sektorów farmaceutycznego i kosmetycznego, prezentując najnowsze rozwiązania, technologie i produkty, które kształtują przyszłość obu branż. Szczególną wartość dla odwiedzających, w tym producentów kosmetyków, leków i suplementów diety, stanowią wystawcy prezentujący najnowsze osiągnięcia w dziedzinie farmacji i kosmetyki. Ich stoiska są źródłem wiedzy o najnowszych trendach, rozwiązaniach i produktach z potencjałem zmieniającym oblicze obu branż. Dzięki temu targi PCI Days są miejscem, gdzie przyszłość tych sektorów nie tylko jest prezentowana, ale również kształtowana.

Zakres tematyczny targów: wachlarz ofert i rozwiązań

Na targach prezentowana jest bogata oferta produktów, technologii i usług, mających znaczenie dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej, w tym:

 • Surowce i składniki: różnorodność surowców i składników stosowanych w produkcji kosmetyków, leków i suplementów diety, w tym aktywne składniki, konserwanty, emulgatory, substancje zapachowe i barwniki.
 • Opakowania i rozwiązania opakowaniowe: innowacyjne opakowania i systemy opakowaniowe, które zabezpieczają produkt i są przyjazne środowisku, jednocześnie przyciągając uwagę konsumentów.
 • Maszyny i urządzenia: zaawansowane maszyny do produkcji i pakowania, systemy kontroli jakości i automatyzacji procesów produkcyjnych, w tym urządzenia etykietujące i znakujące
 • Usługi dla branży: różnorodne usługi wspierające branżę, w tym doradztwo, badania i rozwój, testowanie produktów i certyfikację.
 • Technologie i oprogramowanie: najnowsze technologie i oprogramowanie ułatwiające badania, rozwój, produkcję i dystrybucję.
 • Logistyka i dystrybucja: rozwiązania logistyczne i sieci dystrybucji kluczowe dla efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw.
 • Regulacje i bezpieczeństwo: informacje na temat aktualnych regulacji prawnych, standardów bezpieczeństwa i najlepszych praktyk.
 • Usługi laboratoryjne: badania i analizy laboratoryjne, kluczowe dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów.
 • Produkcja kontraktowa: usługi produkcyjne na zlecenie, umożliwiające outsourcing produkcji, w tym formułowanie, mieszanie, wypełnianie, pakowanie i etykietowanie.

Kliknij tutaj i poznaj wszystkich wystawców, którzy dotychczas potwierdzili swój udział.

Rozwijaj umiejętności na Targach PCI Days

Uczestnictwo w Targach PCI Days to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszymi trendami i produktami w branżach kosmetycznej i farmaceutycznej, ale to również inwestycja w rozwój osobisty. Dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących, uczestnicy mogą zgłębiać wiedzę i zdobywać umiejętności, które przyczynią się do ich samodoskonalenia. Organizatorzy przygotowali dwie dedykowane strefy wykładowe – Farmaceutyczną i Kosmetyczną Strefę Inspiracji. Oferują one szereg prelekcji, które poruszają, różnorodne tematy, od najnowszych odkryć po sprawy dotyczące codziennej praktyki branżowej. Udział w tych sesjach to niepowtarzalna szansa na poszerzenie horyzontów i wymianę doświadczeń z innymi profesjonalistami. Wśród prelegentów znajdą się praktycy i eksperci, którzy podzielą się swoim doświadczeniem dotyczącym nowych kierunków rozwoju branży oraz wyzwań stojących przed sektorem kosmetycznym i farmaceutycznym.


W Farmaceutycznej Strefie Inspiracji między innymi:

•    Druga strona optymalizacji kosztowej. Wzór na sukces efektywności organizacji – KPI w funkcji KBI – dr n. farm. Grzegorz Dołęga, konsultant, 4Results

•    Żelki funkcjonalne – czy ten trend/pociąg już odjechał czy jeszcze zdążę? – Bartosz Groth, prezes zarządu, Mycodern

•    Uszczuplanie procesów Kontroli Jakości w wytwórni leków – Bezpieczne wdrożenie Lean Management w obszarze Zarządzania Jakością – Adam Wójcik, kierownik Działu Kontroli Jakości, Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek

•    Kwalifikacja wytwórców i dostawców materiałów wyjściowych w procesie transferu produktu leczniczego w produkcji kontraktowej w powiązaniu z wymaganiami prawnymi i oczekiwaniami Klienta – Maria Bet, starszy specjalista zapewnienia jakości, Delpharm Poznań

•    Doskonalenie procesów biznesowych – droga w kierunku utrzymania przewagi konkurencyjnej – Leszek Goławski, kierownik doskonalenia procesów i procedur, Adamed Pharma

•    Trendy i kierunki rozwoju na rynku farmaceutycznym i wyrobów medycznych – perspektywa nauki – Agnieszka Rzeźnik, kierownik sekcji transferu technologii, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Dodatkowo, Targi zapewniają możliwość uczestnictwa w warsztatach merytorycznych skoncentrowanych na praktycznych aspektach branży, aby dostarczyć uczestnikom praktycznych narzędzi i technik, które mogą natychmiast zastosować w swojej pracy.

Wydarzenia, które odbędą się podczas targów:

 • panel wykładowy „Be Inspired – Nowości Surowcowe 2024/2025”, skierowany dla branży kosmetycznej, podczas którego producenci i dostawcy surowców zaprezentują swoje nowości w formie krótkich wystąpień
 • praktyczne warsztaty dla zakupowców „Rozwój kompetencji w dziale zakupów”, które będą się skupiać na kluczowych umiejętnościach potrzebnych w efektywnym selekcjonowaniu produktów, negocjacjach z dostawcami oraz analizie rynkowej, dostarczając uczestnikom niezbędnych narzędzi do podejmowania świadomych decyzji zakupowych, skierowane dla branży farmaceutycznej, kosmetycznej i suplementó w diety.

PROWADZĄCA: Agnieszka Piątkowska, BIG FISH

 • warsztaty „Walidacja środków dezynfekujących i sporobójczych zgodnie z wytycznymi cGMP, normami UE i EPA oraz najnowsza wiedzą naukową”, które dostarczą uczestnikom aktualnych informacji o standardach i najlepszych praktykach w utrzymaniu wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa, skierowane dla branży farmaceutycznej.

PROWADZĄCE: Paola Lazzeri oraz Amina Józefowska, Veltek Associates, Inc.

 • warsztaty „Jesteś gotowy na nową erę cyberbezpieczeństwa w produkcji? Poznaj najnowsze trendy”, skierowane dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej, podczas których uczestnicy przekonają się, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie i monitorowanie systemów przemysłowych w organizacji, a także dowiedzą się, jak dzięki wykorzystaniu specjalistycznych systemów zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i ciągłość działania infrastruktury przemysłowej.

PROWADZĄCY: Penio Panev, Sopharma, Jesper Nilsson, Radiflow oraz Mariusz Palutkiewicz, Tekniska

 • konferencja mikrobiologiczna „Nowe wyzwania w mikrobiologicznym bezpieczeństwie produktów kosmetycznych: środowisko-produkt-opakowania”, której celem będzie odpowiedź na aktualne wyzwania związane z
  PROWADZĄCY: dr Piotr Nowaczyk, Centrum Badań i Innowacji.

Twoje okno na nowe perspektywy w farmacji i kosmetyce

Targi PCI Days to miejsce niezliczonych możliwości do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń. To tu, w otoczeniu innowacji i wiedzy eksperckiej, rodzą się nowe idee i partnerstwa, które mogą zdefiniować przyszłość przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego. Dołącz do nas na PCI Days 2024, aby to wyjątkowe spotkanie obu branż otworzyło przed Tobą nowe perspektywy i możliwości. Widzimy się w Warszawie już 19-20 czerwca 2024 roku!

Zarejestruj się już dziś: https://rejestracja.pcidays.pl/