Grupa Akomex otworzyła nową halę produkcyjną w zakładach DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim

Grupa Akomex, czołowy producent opakowań kartonowych w Polsce, rozpoczęła produkcję w nowej hali w Aleksandrowie Kujawskim. Nowa hala ma ponad 1800 metrów kwadratowych powierzchni. Zainstalowane w niej linie produkcyjne będą realizowały zamówienia głównie z sektora farmaceutycznego. W opinii zarządu firmy, dzięki unowocześnieniu produkcji, Grupa Akomex może liczyć na wzrost mocy produkcyjnych w zakresie farmacji nawet o 30 %. Inwestycja została realizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i kosztowała prawie 20 mln złotych wraz z nowoczesnym parkiem maszynowym. W sumie w ostatnich 2 latach Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln złotych w rozwój mocy produkcyjnych.

DrukPak to spółka wchodząca w skład Grupy Akomex. Firma funkcjonuje na polskim rynku już ponad 50 lat i produkuje opakowania głównie dla firm z sektora farmaceutycznego oraz kosmetycznego. Produkty z DrukPaku są sprzedawane w Polsce, ale także w całej Europie między innymi w Niemczech, Francji i krajach skandynawskich. Budowa nowej hali zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Zainstalowało w niej między innymi nowe linie produkcyjne, które właśnie rozpoczęły produkcję.

- Rynek opakowań jest obecnie mało przewidywalny ze względu między innymi na wahania cen surowców czy też nadal funkcjonujące problemy z transportem międzynarodowym.  Jednak Grupa Akomex stawia na rozwój, który pomoże nam znaleźć nowych klientów i zwiększyć udziały w rynku. Warto zauważyć, iż w trakcie ostatnich 2 lat Grupa Akomex zainwestowała ponad 40 mln zł w rozwój produkcji. Przed nami kolejne inwestycje.  Trwająca od czerwca 2021 roku rozbudowa zakładu DrukPaku dobiegła końca jesienią ubiegłego roku, a teraz rozpoczęliśmy produkcję głównie dla klientów z sektora farmaceutycznego. Powstała w Aleksandrowie Kujawskim hala zwiększa nasze moce produkcyjne o 30 % - komentuje Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex.

Rozbudowa zakładu produkcyjnego DrukPaku trwała 1,5 roku i kosztowała prawie 20 mln złotych. Cześć inwestycji została zrealizowana przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Polska Strefa Inwestycji to ustawowy instrument wsparcia dla przedsiębiorców planujących nowe inwestycje. Jednym z jej kluczowych zadań jest przyznawanie ulgi podatkowej na okres od 10 do 15 lat. Pomoc udzielana jest firmom z sektora przemysłu oraz nowoczesnych usług, niezależnie od wielkości firmy oraz jej lokalizacji. Decyzję o wsparciu w województwie kujawsko-pomorskim oraz we wschodniej części województwa pomorskiego wydaje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o.

***

Grupa Akomex posiada ponad 50 lat doświadczenia na rynku. W jej skład wchodzą 3 spółki: Akomex, DrukPak oraz duńska Plano Pack. Firma zarządza fabrykami w Polsce oraz w Danii i zatrudnia ponad 600 osób. Około połowa produktów Akomexu eksportowana jest poza granice kraju, głównie do państw Europy Zachodniej. Producent dostarcza opakowania, a także ulotki, etykiety, tacki i arkusze laminowane dla takich branż jak: farmaceutyczna, spożywcza, higiena osobista, elektronika czy akcesoria domowe. Rocznie, zakłady produkcyjne firmy opuszcza około 1,3 miliarda opakowań.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE 2023

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl