Gedeon Richter kupił prawa do biopodobnego tocilizumabu od spółki Mycenax

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
2 min. czytania

Strony uzgodniły, że wartość transakcji ze strony Gedeon Richter wynosi 16,5 mln USD (płatna w czterech ratach). Gedeon Richter wpłacił zaliczkę w wysokości 2 mln USD na poczet wyłączności rozmów negocja­cyjnych, a po podpisaniu umowy dokona płatności (z góry) dalszych 3 mln USD w ramach ceny nabycia aktywów. Strony oczekują, że produkt dotrze na rynki Unii Europejskiej, Kanady, Australii i Japonii 2025 w roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z kształtującego się w Gedeon Richter portfolio produktów biologicznych –  podkreś­la Gábor Orbán, CEO Gedeon Richter  Dziś do naszego portfela produktów reumatologicznych dołącza tocilizumab, bardzo obiecujący produkt biopodobny.

Tocilizumab jest produktem biologicznym, stosowanym w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Produkt zatwierdzono również w leczeniu młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów w pediatrii, układowego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, olbrzymiokomór­ko­wego zapalenia tętnic oraz zespołu uwalniania cytokin wywołanego przez komórki CAR-T. Tocilizumab dostępny jest zarówno do podawania podskórnego jak i dożylnego.

O Mycenax Biotech

Założona w 2001 roku spółka Mycenax Biotech jest pionierem na Tajwanie, koncentrującym się na rozwoju CMC w biologii. Z obecnym limitem rynkowym NTD wynoszącym 1,28 mld dolarów tajwańskich (NTD). Mycenax Biotech zarządza całym łańcuchem wartości – od badań i rozwoju poprzez pracę zakładu produkcyjnego do komercjalizacji, dzięki wysokiej jakości technologii rozwoju biologicznego. Wykorzystując swoją lokalizację na Tajwanie, jako centrum rozwoju i produkcji, Mycenax Biotech skupia się na wstępnych i końcowych fazach procesów technologicznych i oferuje w tym zakresie usługi produkcyjno-rozwojowe.

 

Źródło: Gedeon Richter