Bezpieczeństwo lekowe – równie ważne jak militarne

Kategoria: Aktualności Rynek i trendy
1 min. czytania

Do udziału w debacie zaproszeni zostali przedstawiciele polskich producentów leków oraz przedstawiciele sejmowej komisji zdrowia. Uczestnicy panelu dyskutowali m.in. o znaczeniu polskiej branży farmaceutycznej dla rozwoju gospodarki i budowaniu jej odporności na przyszłe wyzwania oraz bezpieczeństwie lekowym Polski.

Katarzyna Dubno, podkreśliła w swoim wystąpieniu, iż żadna firma w pojedynkę nie udźwignie kwestii bezpieczeństwa lekowego. „Potrzebny jest nam ekosystem, a w nim – zarówno firmy duże, jak i małe. Firmy prywatne i firmy państwowe, te o kapitale polskim i o kapitale zagranicznym. To, co jest nam dziś najbardziej potrzebne to świadoma i spójna, ponadresortowa strategia dla rozwoju branży farmaceutycznej. Trzeba stworzyć sprzyjający klimat dla inwestycji w tej branży. Tylko w ten sposób zbudujemy silną i innowacyjną gospodarkę, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo naszego społeczeństwa”.

Kongres 590 to cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Ideą wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych. Nazwa pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. 

Źródło: adamed.com