KRKA-POLSKA Sp. z o.o.

Adres firmy:

Równoległa 5, Warszawa, 02-235, PL

Telefon/Fax:

tel. tel. + 48 22 573 75 00
fax fax + 48 22 573 75 64

Strona www:

www.krka.biz

Adres e-mail:

info.pl@krka.biz

Opis działalności:

Naczelną zasadą Krka jest elastyczne reagowanie na zmieniające się oczekiwania konsumentów. Chcąc jak najlepiej zadowolić potrzeby odbiorców handlowych, środowiska medycznego oraz pacjentów, Krka stale poszerza swoją ofertę o nowe, skuteczne i bezpieczne leki wysokiej jakości.

Zgodnie z trendami światowej produkcji farmaceutycznej główne miejsce w asortymencie leków Krka zajmują preparaty stosowane w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych. Krka pierwsza wprowadziła na polski rynek farmaceutyczny nowoczesny lek kardiologiczny enalapril. W 2004 wprowadziliśmy na rynek nowoczesny lek z grupy statyn, obniżający poziom cholesterolu we krwi – atorwastatynę. Wśród statyn Krka w Polsce jest dzisiaj liderem. Zarówno atorwastatyna jak i simwastatyna marki Krka, należą do najchętniej wypisywanych statyn na polskim rynku.

Drugą ważną grupę leków w strukturze sprzedaży firmy stanowią antybiotyki, zwłaszcza klaritromycyna.

Również gastroenterologia jest dziedziną medycyny, w której Krka zawsze wykazywała aktywność. W Polsce znane są zwłaszcza preparaty stosowane w terapii choroby wrzodowej, jak np. nowoczesny inhibitor pompy protonowej lansoprazol.

Psychiatria to specjalność, z którą Krka wiąże duże nadzieję na przyszłość. W chwili obecnej oferujemy polskiemu pacjentowi olanzapinę – preparat stosowany w schizofrenii, sertralinę oraz mirtazapinę – leki do terapii depresji, donepezil – o ugruntowanej pozycji w leczeniu choroby Alzheimera, zolpidem, zalecany w krótkotrwałym leczeniu bezsenności. Wkrótce planujemy poszerzenie naszej oferty dla psychiatrii.

KRKA inwestuje również w badania kliniczne swoich produktów w Polsce.

Krka oferuje na polskim rynku szeroki i różnorodny asortyment preparatów. Sprzedaż leków na receptę stanowi około 80 % obrotów. W ostatnich latach rośnie znaczenie preparatów OTC (over the counter) – do nabycia bez recepty. W tej grupie leków znajdują się m.in. dobrze już znane konsumentom Septolete, Bilobil, Duovit czy Pikovit. W roku 2007 dołączył do nich Dermabion, produkt mineralno – witaminowy, suplement diety.

Umocnienie już dziś dobrej współpracy z Polską jest dla Krka pochodzącej ze Słowenii zadaniem priorytetowym. Kierownictwo i pracownicy firmy są przekonani, że można jeszcze pogłębić efektywne współdziałanie z polskimi partnerami.