Kuehne+Nagel finalizuje umowę z firmą Moderna na dystrybucję szczepionki przeciwko COVID-19

Kategoria: Aktualności Logistyka
2 min. czytania

Kuehne+Nagel będzie wspierać światową dystrybucję na rynki w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz do niektórych miejsc obu Ameryk.

„Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Kuehne+Nagel, aby dystrybuować szczepionki wśród obywateli świata. Po uzyskaniu ostatnich pozwoleń jesteśmy o krok bliżej zakończenia pandemii. Jest to  ekscytujący czas zarówno dla naszych firm, jak i dla wszystkich zaangażowanych” – mówi Dan Staner, wiceprezes, dyrektor regionu EMEA, Moderna Inc.

Umowa obejmuje dystrybucję i magazynowanie szczepionki z centrum farmaceutycznego Kuehne+Nagel w Europie. Firma wykorzysta swoją globalną sieć ponad 230 oddziałów do transportu za pośrednictwem spedycji drogowej i lotniczej. W samej Europie Kuehne+Nagel posiada własną flotę ponad 200 dedykowanych pojazdów transportowych, dostosowanych do przewozu farmaceutyków. Na wszystkich etapach transportu i przechowywania zachowana zostanie integralność produktu w wymaganej temperaturze – 20°C.

Robert Coyle, starszy wiceprezes Pharma & Healthcare, Kuehne+Nagel International AG, komentuje: „Wraz z ogłoszeniem tej współpracy bierzemy na siebie odpowiedzialność za globalną dystrybucję szczepionki Moderny przeciwko COVID-19. Od dziesięcioleci inwestujemy w naszą sieć farmaceutyczną wraz z naszym zespołem ekspertów – teraz jesteśmy gotowi”.

QuickSTAT, spółka zależna Kuehne+Nagel, zajmująca się logistyką badań klinicznych, była również istotną częścią łańcucha dostaw szczepionek Moderny, wspierając logistykę dostaw badań klinicznych fazy II i III w USA.

Firma Kuehne+Nagel podpisała również umowy partnerskie z władzami w kilku krajach w zakresie lokalnego przechowywania i dystrybucji szczepionek, np. w najbardziej zaludnionym kraju związkowym Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii.

 

O Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

W Polsce działa od ponad 28 lat, świadcząc usługi w 25 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów.

 

O Moderna

Moderna rozwija technologię mRNA, aby stworzyć nową klasę produktów medycznych, przeznaczonych do kierowania komórkami organizmu do wytwarzania białek wewnątrzkomórkowych, błonowych lub wydzielniczych, które mogą przynosić korzyści terapeutyczne lub zapobiegawcze i mogą być stosowane w szerokim spektrum chorób. Firma opiera swoją pracę na ciągłym rozwoju podstawowych i stosowanych nauk o mRNA oraz technologii dostarczania i produkcji. Moderna opracowuje leki i szczepionki na choroby zakaźne, immunologiczne, rzadkie choroby układu krążenia oraz choroby autoimmunologiczne i zapalne, niezależnie i we współpracy ze strategicznymi partnerami.

Moderna z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts posiada obecnie strategiczne sojusze w zakresie programów rozwojowych z AstraZeneca PLC i Merck & Co., Inc., a także z Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), agencją Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych oraz BARDA. Moderna jest uznawana przez Science za przodującą firmę biotechnologiczną od sześciu lat. Więcej informacji na www.modernatx.com.