Inwestycje w globalną sieć KN PharmaChain.

Kategoria: Aktualności Logistyka
2 min. czytania

Kuehne+Nagel rozszerza swoją globalną sieć certyfikowanych oddziałów GxP o nowe centra farmaceutyczne w strefie operacyjnej lotniska w Brukseli (Belgia) i w Johannesburgu (RPA). Nowe placówki wspierają dystrybucję szczepionek i innych produktów farmaceutycznych i medycznych w temperaturze kontrolowanej.

Bezpośredni dostęp z płyt lotniskowych do asfaltowych dróg publicznych minimalizuje ryzyko wahań temperatury i gwarantuje całkowitą stabilność produktów wrażliwych podczas podróży logistycznej. Nowe oddziały mają wydzielone strefy pod wszystkie ładunki wrażliwe w pomieszczeniach chłodniczych z zakresami temperatur od < -20 °C, +2°  do +8 °C i +15 ° do +25 °C. Ponadto nowo powstałe obiekty Kuehne+Nagel oferują możliwość zmiany temperatury poprzez dodanie suchego lodu dla serwisu głęboko mrożonych ładunków w temperaturze -60 °C.

W Brukseli nowy hub logistyczny znajduje się w centrum Brucargo na obrzeżach brukselskiego lotniska – pierwszego lotniska na świecie, które uzyskało certyfikat farmaceutyczny IATA CEIV. Nowy obiekt Kuehne+Nagel obejmuje 15 546 m2 powierzchni magazynowej i jest w pełni połączony z niedawno rozbudowanym magazynem w Geel, a także z ogólnoeuropejską siecią drogową KN PharmaChain zarządzaną z Luksemburga.

W Johannesburgu rozbudowany ośrodek lotniczy KN PharmaChain spełnia wszystkie wymagania do kompleksowej obsługi ładunków wrażliwych na temperaturę – włączając w to konsolidacje, magazynowanie oraz dystrybucję na terenach Afryki. Ponadto dzięki wykorzystaniu nowoczesnych wózków chłodniczych zdolnych pomieścić palety na dolnym i górnym pokładzie samolotu, możliwe jest przemieszczenie ładunku bez narażenia na wahania temperatury do chłodni GxP znajdujących się w obiekcie.

Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel, odpowiedzialny za logistykę lotniczą, komentuje: „Obecnie produkowane wyroby medyczne są zwykle bardziej wartościowe, bardziej wrażliwe na temperaturę i mają szereg dodatkowych wymagań dotyczących warunków przechowywania i transportu, a możliwości ich dystrybucji na całym świecie są ograniczone. Kuehne+Nagel, rozszerzając sieć centrów farmaceutycznych, zapewnia swoim Klientom z branży farmaceutycznej i medycznej realizację wymagających serwisów, pełną widoczność łańcucha dostaw i gwarantuje całkowitą zgodność z przepisami. Dzięki temu mogą skupić się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu swoich pacjentów – czyli na tym, co najważniejsze”.

Firma Kuehne+Nagel poprzez zorientowanie na jakość serwisu ustanawia punkt odniesienia na rynku logistyki branży farmaceutycznej i medycznej. Kuehne+Nagel posiada obecnie ponad 230 certyfikowanych oddziałów GxP na całym świecie. W ramach sieci KN PharmaChain firma oferuje rozwiązania logistyczne dla produktów wrażliwych na terenie USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, Luksemburga, Włoch, Francji, Singapuru, Indii, Panamy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Australii.

 

Więcej informacji o naszych usługach → KN PharmaChain

 

O Kuehne+Nagel

Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 80 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

W Polsce działa od ponad 28 lat, świadcząc usługi w 26 lokalizacjach i zatrudniając ponad 2 300 specjalistów.