Zapraszamy na webinar „Doskonalenie procesów produkcyjnych w przemyśle farmaceutycznym"

Organizacja procesu produkcyjnego powinna być oparta na prawidłowościach, współzależnościach występujących w rzeczywistych procesach produkcyjnych oraz doświadczeniach, pozwalających na określenie metod, sposobów sprawnego i ekonomicznie uzasadnionego przebiegu procesów produkcyjnych.

Doskonalenie procesów produkcyjnych przynosi wymierne efekty, nie tylko ekonomiczne. Jego efektem może być redukcja i optymalizacja kosztów, poprawa jakości pracy, wzrost wydajności i produktywności, usprawnienie komunikacji oraz poprawa efektywności i skuteczności działania. Podczas webinaru zaprezentujemy różne aspekty i podejścia do doskonalenia procesu produkcyjnego, opiszemy na co należy zwracać uwagę podejmując się takich działań, określimy co może być obiektem czy też obszarem doskonalenia, jak należy skutecznie prowadzić proces doskonalenia, jakie są wymagania dla takiego procesu, jakie metody, techniki i narzędzia można w tym celu użyć.

DLA KOGO?

- Technologów i osób odpowiedzialnych za produkcję.
- Osób z Działów Inwestycji i Rozwoju, Działów R&D.
- Pracowników Działów Utrzymania Ruchu.
- Pracowników Działów Kontroli i Zapewnienia Jakości.
- Wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z powyższego zakresu.

CO W PROGRAMIE:

„Industry 4.0 w przemysle farmaceutycznym“
Tomasz Pałka – Dyrektor Produkcji oraz Przemysław Wierzbicki – Inżynier projektu - NOVARTIS

W naszym wystąpieniu przedstawimy jak wygląda droga firmy Novartis w kierunku Industry 4.0.
Podzielimy się ze słuchaczami strategią długofalową, którą realizujemy w różnych obszarach naszej firmy.
Przedstawimy również przykłady narzędzi, których wdrożenie pozwala na automatyzację i digitalizację procesów w naszej fabryce.

„Od CSV do CSA - rewolucja czy ewolucja?“
Michał Timler - Validation Business Unit Director, ecValidation oraz Bartosz Kubiak - Deputy of Validation Business Unit Director, ecValidation

Skąd wzięło się nowe podejście do CSV i dlaczego FDA zajęło się tematem zmian w środowisku walidacji systemów komputerowych? Czego dotyczą nowe wytyczne CSA proponowane przez FDA i jak mają się one do stosowanych już rozwiązań CSV? Na te, jak i więcej pytań dotyczących nowego podejścia do walidacji systemów komputerowych odpowiemy podczas naszego webinaru. Spora dawka wiedzy zamknięta w krótkiej dyskusji!

„Dygitalizacja systemu zarządzania efektywnością“
Łukasz Dawidowicz – Dyrektor Produkcji - ORIFARM

Badania rynkowe jednoznacznie potwierdzają, że wszystkie firmy odnoszące sukcesy posiadają dobrze sformułowane cele strategiczne. Kluczem do sukcesu jest operacjonalizacja tych celów. Z punktu widzenia zarządzania efektywnością, cele są kluczowe, ponieważ wskazują organizacji a także pracownikom kierunek oraz mówią co dokładnie firma chce osiągnąć. System ten powinien być w całości oparty na zwizualizowanych wskaźnikach operacyjnych, strukturze spotkań i metodologii rozwiazywania problemów. Jak to zrobić? Tu z pomocą przychodzi Digitalizacja! Na podstawie przykładów pokażemy, jak wprowadzać takie procesy operacyjne i jakie narzędzia doskonalenia łańcucha wartości są skuteczne w branży farmaceutycznej.

„Barwa i jej pomiar w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym"
Stanisław Sulla - Konica Minolta Sensing Europe B.V.  Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Barwy są wyraźnymi symbolami współczesności. Odgrywają istotną rolę jako kluczowy element marketingowy i, co równie ważne, stanowią ważne kryterium jakości. Naukowcy, inżynierowie i menedżerowie ds. jakości w różnych gałęziach przemysłu są coraz bardziej zmuszeni do ilościowego określania informacji o barwach w sposób jak najbardziej spójny i dokładny. W ciągu ostatnich dziesięcioleci wymagania i oczekiwania związane z dokładnością barwy, jak również jej krótko i długoterminową powtarzalnością, eliminującą wszelkie widoczne odchylenia kolorystyczne, znacząco wzrosły, również w takich segmentach jak farmacja czy kosmetyka. Celem mojej prezentacji jest dostarczenie słuchaczom bezpretensjonalnego wglądu w kolorymetrię, przy jednoczesnym położeniu nacisku na ograniczenia czysto wizualnej kontroli koloru. Jednocześnie chciałbym przybliżyć słuchaczom profesjonalne zarządzanie barwą jako praktyczne, zdroworozsądkowe podejście, oparte na praktycznych zasadach i intuicyjnych narzędziach, które gwarantuje ogólną skuteczność, doskonały zwrot z inwestycji oraz ostateczną przewagę konkurencyjną.

„Skuteczni liderzy i efektywne procesy – kluczem do efektywnego łańcucha dostaw“
Tomasz Bereźnicki oraz Mariusz Drewnowski - DPC POLSKA

Świadoma kadra zarządzająca, szczególnie z poziomów Lidera, brygadzisty i kierownika, uzbrojona w odpowiednie kompetencje staje się fundamentem organizacji wysokoefektywnych. Podczas wystąpienia opowiemy kalie kluczowe role i kompetencje powinni posiadać liderzy w branży farmaceutycznej. Na podstawie przykładów pokażemy również jak doskonalić procesy operacyjne i jakie narzędzia doskonalenia łańcucha wartości są skuteczne w branży farmaceutycznej.

„Zwiększanie efektywności i bezpieczeństwa produkcji poprzez process linking“
Łukasz Michno - DEC Poland Tekpro Sp. z o.o. oraz Marcin Czubecki - DEC Poland Tekpro Sp. z o.o.

Przedstawienie korzyści wynikających z półciągłej produkcji farmaceutycznej na przykładzie produkowanych przez DEC Group urządzeń do obsługi form suchych oraz płynnych.
Podczas webinaru odpowiemy na pytania: jak uprościć obieg proszków z zachowaniem pełnej izolacji? Jak przekłada się to na poprawę efektywności i spadek kosztów produkcji? Jakie wymagania dotyczące ochrony procesów farmaceutycznych stawia obecnie rynek? Czy możliwa jest produkcja leków dwufazowych na jednej linii i co dzięki temu zyskujemy?

„Trackwise oczami inżyniera - czyli zło konieczne?“
Robert Wójcik – Kierownik Inżynierii - POLPHARMA BILOLGICS WARSAW

W przemyśle farmaceutycznym Trackwise stał się narzędziem nieodzownym przy kontroli zmian. Z Trackwise’m, zadaniami czy odchyleniami podczas realizacji projektów spotykam się w swojej karierze każdego dnia. W codziennej pracy miałem styczność z wieloma formami i wieloma punktami widzenia dotyczącymi tego oprogramowania. Dla działów inżynieryjnych to narzędzie pracy jest identyfikowane z tak zwanym „złem koniecznym”, gdyż duża część tak bardzo nas interesującej pracy musi się odbywać właśnie w Trackwise. Prezentacja dotyczy dotychczas stosowanych rozwiązań, przemyśleń, jak i subiektywnych opinii inżynierskich w jakościowym zarządzaniu projektem.
 

UCZESTNICTWO W WEBINARZE JEST BEZPŁATNE!!

Zarejestruj się tutaj --> https://farmacom.clickmeeting.com/doskonalenie-procesow-produkcyjnych-w-przemysle-farmaceutycznym/register

Chcesz zostać PARTNEREM webinaru? KLIKNIJ w poniższy baner

Serdecznie zapraszamy do udziału w Webinarze!

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl