Wytwórnia Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi w Kutnie ma nowego dyrektora

Tomasz Halik dołączył do Fresenius Kabi z Novartis, wcześniej doświadczenie zdobywał w innych firmach sektora farmaceutycznego, FMCG i elektroniki użytkowej.

- Wytwórnia Płynów Infuzyjnych Fresenius Kabi w Kutnie produkuje rocznie ponad sto milionów opakowań płynów infuzyjnych, z czego ponad połowa trafia do szpitali oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych na terenie całej Polski. Pozostałe płyny dystrybuowane są do wielu krajów na całym świecie – mówi Tomasz Halik. - Fabryka wytwarza kilkadziesiąt rodzajów płynów, w tym m.in. płyny wieloelektrolitowe o składzie zbliżonym do składu osocza, glukozy w kilku stężeniach, 0,9% NaCl, koloidy i wiele antybiotyków stanowiących podstawę leczenia pacjentów w szpitalach. Kierowanie tak ważnym zakładem to dla mnie ogromny zaszczyt ale i wielka odpowiedzialność – dodaje Halik.

Nowy dyrektor przychodzi na miejsce Krzysztofa Strękowskiego, który awansował do roli  Vice President Operations Projects w europejskich strukturach firmy.  Będzie odpowiedzialny za obszar konkurencyjności cenowej oraz rozwój sieci fabryk Fresenius Kabi w pięciu lokalizacjach.

 

- Krzysztof Strękowski znacząco przyczynił się do rozwoju Wytwórni Płynów Infuzyjnych w Kutnie. Za jego kadencji kutnowski zakład przekształcił się w wiodącego, innowacyjnego producenta płynów infuzyjnych nie tylko w Polsce, ale na świecie. Inwestycje, prowadzone systematycznie przez 20 lat, pozwoliły na osiągnięcie znaczącego potencjału produkcyjnego i sprawiły, że firma jest w stanie zapewnić ciągłość dostaw także w sytuacji wyjątkowej, np. w razie klęski żywiołowej czy pandemii. Dzięki temu, jako kraj, nie jesteśmy uzależnieni od zaopatrzenia z zagranicy i ewentualnych przestojów na etapie transportu – mówi Maciej Chmielowski, Dyrektor zarządzający Fresenius Kabi na Polskę i kraje Bałtyckie.

Fresenius Kabi jest największym producentem płynów infuzyjnych w Polsce i jedynym zakładem produkującym innowacyjne opakowania KabiPac i KabiClear z dwoma, niezależnymi jałowymi portami, co jest zapisane w Charakterystyce Produktu Leczniczego.

 

- Jałowe porty nie wymagają dodatkowej dezynfekcji przed podaniem płynu pacjentowi. Zwłaszcza w obecnych, trudnych dla służby zdrowia czasach, ma to nie tylko kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pacjenta i personelu medycznego, ale dodatkowo pozwala skrócić czas przygotowania płynu do podania oraz ograniczyć budżet szpitala przeznaczony na dodatkowe materiały do dezynfekcji – tłumaczy Maciej Chmielowski.

 

Fresenius Kabi planuje dalszy rozwój w Polsce. Wytwórnia Płynów Infuzyjnych w Kutnie posiada certyfikat Dobrej Praktyki Wytwarzania zgodny z wymaganiami WHO, który świadczy o najwyższej jakości wytwarzanych produktów. Firma jest ważnym lokalnym pracodawcą i wciąż się rozwija, zapewniając coraz nowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie bezpiecznej płynoterapii i dając zatrudnienie coraz większej liczbie osób.

 

- Wspólnie z Tomaszem Halikiem, nowym Dyrektorem Wytwórni, będziemy dbać o dalszy rozwój zakładu. Naszą misją jest troska o życie. Realizujemy ja m.in. poprzez wsparcie bezpieczeństwa lekowego naszego kraju i zapewnienie stabilnego łańcucha dostaw płynów infuzyjnych - dodaje Dyrektor zarządzający Fresenius Kabi.

 

Źródło: www.secnewgatecee.com 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl