Thermo King wprowadza na rynek rozwiązania do przechowywania w niskich temperaturach wspomagające dystrybucję szczepionek przeciwko wirusowi COVID-19

Marka Thermo King należąca do spółki Trane Technologies (NYSE: TT), będąca światowym innowatorem w dziedzinie klimatyzacji, poszerzyła właśnie swoją ofertę o rozwiązania do tymczasowego przechowywania, które mogą spełnić unikalne wymagania firm farmaceutycznych z całego świata opracowujących szczepionkę przeciwko wirusowi COVID-19. Marka Thermo King jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych, kompleksowych rozwiązań łańcucha chłodniczego z kontrolą temperatury.

Firmy farmaceutyczne będące na końcowym etapie badań klinicznych przewidują wymaganie ścisłej kontroli temperatury w celu zabezpieczenia swoich produktów — aż do -70 stopni Celsjusza. Rozwiązania marki Thermo King mogą umożliwić tym firmom i ich dystrybutorom zapewnienie skuteczności ich produktów w ramach całego łańcucha chłodniczego; od transportu lotniczego po morski, kolejowy, za pomocą ciężarówek, aż po rozwiązania na ostatnią milę oraz w magazynach danej trasie. 

Według Światowej Organizacji Zdrowia niemal 20 procent wrażliwych na temperaturę produktów farmaceutycznych ulega uszkodzeniu podczas transportu, a 25 procent szczepionek dociera do miejsca przeznaczenia w stanie nieaktywnym z powodu uchybień w łańcuchu chłodniczym.

„Biorąc pod uwagę pilne zapotrzebowanie całego świata na szczepionkę przeciwko wirusowi COVID-19, nie można dopuszczać do uchybień w obrębie łańcucha chłodniczego”, stwierdził prezes i dyrektor ds. operacyjnych firmy Trane Technologies, Dave Regnery. „Nasze nowe rozwiązania do przechowywania w niskich temperaturach, które mogą utrzymać temperaturę -70 stopni Celsjusza przez dłuższy okres czasu, można wykorzystać do wspomagania ograniczenia degradacji szczepionek, a co najważniejsze, mogą one zapobiec brakom zapasów lub ograniczeniom dostępności szczepionek”.

Marka Thermo King oraz jej partnerzy na całym świecie mogą dostarczyć rozwiązania do tymczasowego przechowywania zapewniające nastawy do -70 stopni Celsjusza oraz mogą zapewnić kompleksową kontrolę temperatury, bezpieczeństwo i możliwość monitorowania dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych narzędzi telematycznych. Dodatkowe rozwiązania do przechowywania obejmują chłodzone naczepy, zbiorniki i przenośne kontenery, które można łatwo skalować i przenosić do innych lokalizacji zgodnie z potrzebą.

Oprócz wprowadzenia rozwiązań do przechowywania w niskich temperaturach marka Thermo King pomogła swoim klientom w określeniu sposób na zmaksymalizowanie dostępności suchego lodu, który jest często stosowany do transportowania i przechowywania szczepionek, jednak z pewnymi ograniczeniami. Zastosowanie kontenera z suchym lodem do przechowywania zamrożonego produktu może wymagać ponownego zamrożenia w przypadku przechowywania przez dłuższy okres czasu lub narażenia na działanie skrajnych warunków atmosferycznych. Thermo King oferuje rozwiązania do przechowywania, które w ekologiczny sposób mogą przedłużyć okres eksploatacji suchego lodu lub wyeliminować zapotrzebowanie na niego.

„Od dłuższego czasu zachęcamy firmy farmaceutyczne i transportowe, decydentów, regulatorów i innych partnerów branżowych do przedyskutowania sposobów zwiększenia integralności łańcucha chłodniczego”, stwierdził Regnery. „Mamy świadomość, że możemy zapewnić pomoc w ograniczeniu ryzyka — dysponujemy dużym doświadczeniem w dziedzinie łańcucha chłodniczego i w aktywny sposób pracujemy nad zapewnieniem innowacji i rozwiązania wszelkich trudności oraz spełnienia potencjalnych wyzwań w kwestii masowej dystrybucji szczepionek wrażliwych na temperaturę”.

 

###

Informacje o marce Thermo King

Thermo King — marka firmy Trane Technologies (symbol na giełdzie nowojorskiej NYSE: TT) — jest światowym liderem dostarczającym rozwiązania przeznaczone do zrównoważonej kontroli temperatury podczas transportu. Thermo King to jedyna firma dostarczająca połączonych, kompleksowych rozwiązań do transportu i przechowywania z kontrolą temperatury w ramach całego łańcucha chłodniczego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thermoking.com lub www.tranetechnologies.com.

 

O firmie Trane Technologies

Trane Technologies to światowy innowator w dziedzinie klimatyzacji. Poprzez nasze strategiczne marki Trane® i Thermo King® oraz gamę ekologicznych produktów oraz usług zapewniamy wydajne i zrównoważone rozwiązania w dziedzinie klimatyzacji przeznaczone do stosowania w budynkach, mieszkaniach oraz transporcie. Zachęcamy do odwiedzenia strony tranetechnologies.com.

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Targi branżowe

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl