Etykieciarki w branży farmaceutycznej – dlaczego warto je stosować?

Stosowanie etykiet to nieodłączny element codziennego funkcjonowania firm produkcyjnych z branży farmaceutycznej. Aby produkty w buteleczkach, fiolkach, pojemniczkach czy innych opakowaniach mogły trafić na apteczną półkę, muszą być oznakowane etykietami zawierającymi wymagane informacje. Opakowania produktów mają nie tylko różne kształty, ale często też niewielkie rozmiary. Do nanoszenia etykiet doskonale nadają się etykieciarki – dlaczego warto je stosować i jakie urządzenia sprawdzają się w branży farmaceutycznej?

Cechy etykiet w branży farmaceutycznej

Tworzenie etykiet dla produktów z branży farmaceutycznej wymaga stosowania odpowiednich materiałów oraz nowoczesnych technologii. Etykiety umieszczane na lekach, suplementach, wyrobach medycznych oraz sprzętach medycznych powinny być przede wszystkim trwałe i czytelne – szczególnie mając na uwadze fakt, że do pakowania farmaceutyków wykorzystuje się różne materiały i tworzywa. Tym samym etykietowane powierzchnie mogą być wykonane z papieru, tektury, szkła, a nawet tworzyw sztucznych. Jednak wysokiej jakości etykiety to nie wszystko. By proces produkcji przebiegał sprawnie, niezbędna okazuje się też etykieciarka – wydajna, precyzyjna, elastyczna oraz wytrzymała.

Dlaczego warto korzystać z etykieciarki w branży farmaceutycznej?

Współczesne etykieciarki to urządzenia wyróżniające się zastosowaniem nowoczesnych i zaawansowanych technologii. Umożliwiają one automatyzację i przyspieszenie produkcji, w rezultacie poprawiając działanie całego zakładu. Etykieciarki mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje i udogodnienia, takie jak system docisku zapewniający wysoką precyzję etykietowania czy monitorowane poziomu zużycia materiałów eksploatacyjnych. Etykieciarki można też w prosty sposób zintegrować z systemami wykorzystywanymi w danym zakładzie oraz dostosować ich prędkość do wydajności linii.

Wszystkie te cechy sprawiają, że etykieciarki sprawdzają się zarówno w małych firmach, jak i globalnych korporacjach. Dla przedsiębiorstw funkcjonujących w branży farmaceutycznej ogromne znaczenie ma także fakt, że umożliwiają one nanoszenie etykiet na opakowania z różnorodnych materiałów – papieru, szkła czy tworzyw sztucznych.

Ponadto etykieciarki pozwalają na umieszczanie nadruków na powierzchniach o różnych kształtach i wielkościach. To bardzo ważny aspekt, gdyż opakowania produktów leczniczych i wyrobów medycznych mogą być okrągłe, płaskie, a jednocześnie często są niewielkie. Etykieciarki są przy tym niezwykle precyzyjnie, co dla przedsiębiorstw z branży farmaceutycznej jest również kluczową kwestią. Warto też wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, jak możliwość nanoszenia etykiet z różnych stron – góry, przodu czy boku.

Doskonałym rozwiązaniem proponowanym firmom farmaceutycznym są etykieciarki IXOR, które wyróżniają najmniejsze w swojej klasie głowice etykietujące z serwonapędem. W zależności od modelu, etykieciarki niemieckiej marki CAB GmbH mogą działać z różną prędkością – od 25 do 200 m/min, obsługują etykiety od grubości od 0,055 mm do 1 mm oraz gramaturze od 60 do 700 g/mkw. Wśród zalet urządzeń IXOR wymienia się także wyraźny wyświetlacz oraz wygodny i intuicyjny interfejs, zapewniający sprawną obsługę etykieciarki. Co więcej, etykieciarkę można obsługiwać zdalnie przy pomocy smartfona.

Kluczem do sukcesu w wielu instalacjach jest również niezwykle precyzyjny czujnik etykiet. Inteligentny czujnik etykiet CEON na głowicy etykietującej IXOR wspomaga niezawodną identyfikację i precyzyjne pozycjonowanie wszystkich rodzajów etykiet, w tym transparentnych, metalizowanych czy z tworzyw sztucznych.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

WEBINAR

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl