Zentiva i Siyiara Enterprises podpisały umowę przejęcia rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium.

Zentiva Group, a.s. i Siyiara Enterprises podpisały umowę kupna udziałów dotyczącą rumuńskiej spółki farmaceutycznej Solacium oraz jej spółki zależnej Be Well Pharma. Solacium wchodzi obecnie w skład Grupy Dr. Max, a jej właścicielami są Siyiara Enterprises oraz pan Alexandru-Tony Trasca.

Nick Haggar, dyrektor generalny Grupy Zentiva, powiedział: – Zentiva z radością potwierdza podpisanie swojego pierwszego przejęcia po wyodrębnieniu się z Sanofi w ostatnim kwartale 2018 r. Solacium stanowi uzupełnienie naszej działalności w zakresie leków generycznych, zwiększa możliwości w zakresie leków wydawanych bez recepty i poszerza naszą ofertę dla pacjentów i konsumentów na terytorium Rumunii.

– Po przejęciu Dr. Max przez Grupę A&D Pharma postanowiliśmy skupić się na trzech najważniejszych filarach naszej działalności w Rumunii: farmaceutycznym handlu detalicznym, handlu hurtowym oraz marketingu i sprzedaży. Chociaż spółka Solacium jest szybko rosnącym producentem suplementów diety i leków dostępnych bez recepty, wierzymy, że pod kierownictwem wyspecjalizowanej i odnoszącej sukcesy firmy farmaceutycznej, jaką jest Zentiva, będzie mogła wykorzystać swój potencjał i rozwinąć działalność ponad obecny poziom – powiedział Leonardo Ferrandino, prezes i dyrektor generalny Grupy Dr. Max.

Transakcja jest uzależniona od zatwierdzenia kilku warunków, w tym między innymi od uzyskania pozytywnej decyzji rumuńskiego Urzędu ds. Konkurencji.

 

O Zentivie
Zentiva jest europejskim producentem wysokiej jakości leków służących pacjentom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Wraz z zespołem liczącym 2,5 tysiąca pracowników oraz siecią zakładów produkcyjnych z głównymi lokalizacjami w Pradze i Bukareszcie chcemy być liderem leków markowych i generycznych w Europie, aby lepiej odpowiadać na codzienne potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej.
W Zentivie dążymy do tego, aby ochrona zdrowia była prawem, a nie przywilejem. Ludzie potrzebują obecnie coraz lepszego dostępu do opieki zdrowotnej. Współpracując z lekarzami, farmaceutami i przedstawicielami systemu opieki zdrowotnej, codziennie dostarczamy rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia, na których wszyscy polegamy.

O Solacium Pharma
Wizją Solacium Pharma jest uzyskanie pozycji jednej z wiodących rumuńskich spółek farmaceutycznych poprzez współpracę z przedstawicielami zawodów medycznych dla dobra pacjentów, konsumentów i własnych pracowników. Współpraca ta opiera się na dostarczaniu innowacyjnych produktów zapewniających najlepsze rozwiązania dla zdrowia pacjentów.

 

Źródło: www.zentiva.pl   

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl