Xavier Darcos nowym prezesem Fundacji Sanofi Espoir

18 listopada b.r. firma Sanofi poinformowała o powołaniu Xaviera Darcosa na stanowisko prezesa Fundacji Sanofi Espoir. Xavier Darcos zastąpi Jeana-François Dehecqa, którego kadencja właśnie dobiegła końca.

„Pragnę złożyć szczególne podziękowania Jeanowi-François Dehecqowi za jego dotychczasowe zaangażowanie i działania, dzięki którym Fundacja uzyskała status pozwalający uplasować ją w gronie najlepszych, zwłaszcza w zakresie działań prowadzonych w krajach rozwijających się,” powiedział dr Olivier Brandicourt, Dyrektor Generalny firmy Sanofi. „Jestem przekonany, że nowy prezes, Xavier Darcos, będzie kontynuować to pasmo sukcesu również w pozostałych obszarach działalności Fundacji. Nadal pozostaje wiele do zrobienia w zakresie globalnej profilaktyki zdrowotnej oraz dostępu do opieki i informacji medycznej”.

Misją Fundacji Sanofi Espoir jest podejmowanie działań na rzecz zmniejszania nierówności w obszarze ochrony zdrowia, jak również walki z ubóstwem, które w wielu krajach stanowią główny czynnik utrudniający rozwój. Z końcem 2014 roku Fundacja koordynowała 58 programów pomocy rozwojowej w 41 krajach, koncentrując się na trzech kluczowych obszarach:
- Zwalczanie nowotworów u dzieci w krajach o niewielkich lub umiarkowanych zasobach,
- Działania na rzecz spadku śmiertelności wśród kobiet i noworodków w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej,
- Poprawa dostępu do opieki zdrowotnej w społecznościach najbardziej zagrożonych na terenie Francji i poza granicami kraju, dzięki programom pilotażowym w zakresie opieki zdrowotnej.

„Objęcie funkcji prezesa Fundacji Sanofi Espoir to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie,” oświadczył Xavier Darcos. „Dołożę wszelkich starań, by godnie reprezentować Fundację, a także sięgnę do doświadczeń z funkcji ambasadora Francji przy OECD, by skutecznie promować inicjatywy i projekty , przez nią realizowane, zwłaszcza w zakresie budowania i umacniania solidarności międzynarodowej. Szlachetny wymiar aktywności Fundacji w obszarze zwiększenia dostępu do opieki medycznej najbardziej potrzebującej i zagrożonej społeczności, a także rezultaty już podjętych w tym zakresie działań zasługują na szczególną uwagę i wyróżnienie”.

Biografia Xaviera Darcosa
Xavier Darcos, francuski nauczyciel akademicki, urzędnik służby cywilnej i polityk, piastował stanowiska senatora i burmistrza w miejscowości Périgueux, był ministrem edukacji szkolnej w latach 2002–2004, a następnie ministrem rozwoju, współpracy i frankofonii w okresie od 2004 do 2005 r., ministrem edukacji narodowej w latach 2007–2009, a następnie ministrem pracy, spraw socjalnych, rodziny, solidarności i miast w okresie od 2009 do 2010 r.
Xavier Darcos był także ambasadorem Francji przy OECD w latach 2005–2007, a następnie ambasadorem na rzecz zagranicznej polityki kulturalnej Francji i w takim charakterze dyrektorem wykonawczym Instytutu Francuskiego w okresie od czerwca 2010 r. do stycznia 2015 r. Od stycznia 2015 r. jest przedstawicielem obywateli francuskich mieszkających poza granicami kraju.
Jako humanista i naukowiec, Xavier Darcos pełni od października 2010 r. funkcję stałego sekretarza Académie des Sciences Morales et Politiques [Akademii Nauk Moralnych i Politycznych], do której został przyjęty w 2006 r. Od czerwca 2013 r. jest członkiem Académie Française [Akademii Francuskiej].

O Fundacji Sanofi Espoir
Fundacja Sanofi Espoir została utworzona w 2010 r. przez firmę Sanofi w ramach strategii odpowiedzialności społecznej, aby wykorzystać ponad 20-letnie zaangażowanie na rzecz solidarności międzynarodowej i sprawić, by przyniosło ono bardziej wymierne korzyści dla zainteresowanych stron. Więcej informacji dostępnych na stronie www.fondation-sanofi-espoir.com.

Informacje o firmie Sanofi
Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi rozwija pozycję lidera w obszarach takich jak rozwiązania dla cukrzyków, szczepionki dla ludzi, innowacyjne leki, środki ochrony zdrowia, rynki wschodzące, zdrowie zwierząt oraz Genzyme. Spółka Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY).

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl