Spółka Sanofi przejmie Protein Sciences

Spółka Sanofi ogłosiła planowane przejęcie firmy Protein Sciences, prywatnej spółki biotechnologicznej zajmującej się wytwarzaniem szczepionek, której siedziba znajduje się w Meriden w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z umową spółka Sanofi dokona płatności z góry w wysokości 650 milionów dolarów i zapłaci do 100 milionów dolarów po ukończeniu określonych etapów prac.

W październiku 2016 roku wytwarzana przez firmę Protein Sciences czterowalentna szczepionka przeciwko grypie (QIV) Flublok® została dopuszczona do obrotu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). Preparat Flublok® to jedyna zatwierdzona przez FDA szczepionka przeciwko grypie oparta na rekombinowanym białku.

„Przejęcie firmy Protein Sciences pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio produktów przeciwko grypie o rekombinowaną szczepionkę, której skład nie jest oparty na białku jaja kurzego ” – powiedział David Loew, wiceprezes wykonawczy Sanofi i szef Sanofi Pasteur (dział szczepionek grupy Sanofi).

„Firma Protein Sciences aktywnie poszukiwała szansy na rozwój, zwłaszcza na terenie USA” – powiedziała Manon M.J. Cox, prezes i dyrektor firmy Protein Sciences. „Spodziewamy się, że po połączeniu naszej firmy z Sanofi Pasteur, szczepionka Flublok® zyska dzięki doświadczeniu Sanofi Pasteur w dziedzinie szczepionek przeciwko grypie”.

Przejęcie, które zostało jednogłośnie zatwierdzone przez zarząd firmy Protein Sciences
i większość jej udziałowców, ma zostać sfinalizowane w trzecim kwartale 2017 roku, po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń.

Informacje o Protein Sciences

Protein Sciences to prywatna spółka biotechnologiczna założona w 1983 roku. Jej siedziba znajduje się w amerykańskim mieście Meriden w stanie Connecticut. Misją Protein Sciences jest ratowanie życia i poprawa stanu zdrowia pacjentów, dzięki opracowywaniu innowacyjnych szczepionek i biofarmaceutyków.

Informacje o Sanofi Pasteur

Sanofi Pasteur wytwarza szczepionki przeciwko grypie sezonowej w czterech zakładach produkcyjnych: Swiftwater (Pensylwania, Stany Zjednoczone), Val-de-Reuil (Francja), Ocoyoacac (Meksyk) oraz Shenzhen (Chiny).

Informacje o firmie Sanofi

Firma Sanofi, działający na skalę globalną lider sektora farmaceutycznego, zajmuje się odkrywaniem, opracowywaniem i upowszechnianiem rozwiązań terapeutycznych, które zaspokajają potrzeby pacjentów. Sanofi jest zorganizowana w pięć globalnych Business Unitów: Diabetes & Cardiovascular, General Medicines & Emerging Markets, Consumer Healthcare, Sanofi Genzyme i Sanofi Pasteur. Firma Sanofi jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) i Nowym Jorku (NYSE: SNY). Jedna z 112 fabryk Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Sanofi w Polsce zatrudnia ponad 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Sanofi zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych. Więcej informacji na: www.sanofi.pl

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl