Romana Jourdren mianowana Dyrektor Zarządzającą GSK Consumer Healthcare na Europę Środkową i Wschodnią

Firma GlaxoSmithKline (GSK) Consumer Healthcare powołała Romanę Jourdren na stanowisko Dyrektor Zarządzającej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wcześniej Jourdren była Dyrektorem Zarządzającym na Czechy i Słowację.

W nowej roli Jourdren będzie odpowiedzialna za zarządzanie biznesem GSK Consumer Healthcare w regionie obejmującym ponad 30 rynków, z których najważniejsze to Rosja, Polska, Ukraina, Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry.

Jourdren posiada bogate doświadczenie w obszarze marketingu, sprzedaży i zarządzania w sektorze dóbr konsumenckich. W czasie gdy zarządzała biznesem w Czechach i na Słowacji, GSK Consumer Healthcare odnotowywała wzrosty rok do roku, osiągnęła wiodące pozycje w wielu kategoriach oraz stała się numerem 1 w kategorii produktów higieny jamy ustnej na Słowacji. Na początku tego roku GSK CH została ogłoszona jednym z trzech najlepszych pracodawców w Czechach.  

Jourdren dołączyła do GSK w 2013. Wcześniej pracowała w firmach takich jak Philips, EgonZehnder, Danone i Kimberly Clark. W tej ostatniej zarządzała regionem Południowo-Wschodniej Europy i była odpowiedzialna za Czechy, Słowację i Węgry. Jourdren jest z pochodzenia Czeszką. Po objęciu stanowiska pracować będzie w Warszawie, gdzie mieści się ośrodek zarządzający firmą w regionie.

Erhard Heck, Dyrektor Regionalny na Europę w GSK Consumer Healthcare skomentował: „Cieszę się, że Romana przejmuje region Europy Środkowo-Wschodniej w firmie i dołącza do Zarządu Europejskiego. Jest utalentowanym i doświadczonym liderem. Jej świetne zdolności przywódcze i wyniki, które osiągnęła w Czechach i na Słowacji mówią same za siebie. Romana pochodzi z tego regionu, zna konsumentów oraz środowisko biznesowe. Ma duże doświadczenie komercyjne, pasję, uwielbia wygrywać, potrafi jednoczyć ludzi i budować silne zespoły. Jest idealną kandydatką na to stanowisko”.

Jourdren: „Czuję się zaszczycona, że zostałam wybrana na to stanowisko. GSK ma silną pozycje w regionie. Jesteśmy właścicielem globalnych i lokalnych marek kochanych przez konsumentów i mających wiodące pozycje na wielu rynkach i w wielu kategoriach. Przed nami ogromne możliwości. Moim najważniejszym zadaniem będzie przyspieszenie rozwoju oraz jasna i klarowna priorytetyzacja. Dodatkowo, mam zaszczyt zarządzać zespołem utalentowanych ludzi. Jestem pewna, że ten zespół, silne portfolio marek i nadchodzące innowacje produktowe sprawią, że wywiążemy się z naszej obietnicy, żeby być jedną z najbardziej innowacyjnych, osiągających najlepsze wyniki i cieszących się największym zaufaniem firm z obszaru konsumenckich dóbr ochrony zdrowia na świecie.”.

O GSK Consumer Healthcare

GSK Consumer Healthcare (GSK CH) to jedna z największych na świecie firm działających w obszarze zdrowotnych dóbr konsumenckich. Naszym celem jest dostarczanie produktów, dzięki którym ludzie będą mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej.

Historia firmy sięga ponad 160 lat. GSK CH jest właścicielem znanych marek globalnych, takich jak Sensodyne, Voltaren, Theraflu, Paradontax, Panadol, Polident, Otrivin, Horlicks, Physiogel oraz lokalnych, m.in. Rutinocorbin czy Cholinex. Te marki są znane w ponad 160 krajach i stanowią świadectwo jakości i dorobku naukowego. Powstały w odpowiedzi na realne życzenia i potrzeby milionów osób, które każdego dnia na całym świecie wybierają je w aptekach, supermarketach, sklepach, a także on-line.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl