Przetargi medyczne – narzędzie BI, które pomoże producentom leków

Sukces w przetargach medycznych to nie tylko wiedza o tym gdzie i kiedy odbędą się przetargi, to również wiedza, dzięki której można lepiej przygotować się do udziału w nich. Właściwie przygotowana oferta to nie jest jeszcze skuteczna oferta. Rozwój nowoczesnych technologii oraz narzędzi informatycznych pozwolił na stworzenie narzędzia, które dostarcza analiz opierających się o dane historyczne oraz skutecznie wspiera producentów leków i firmy farmaceutyczne w udziale w przetargach lekowych.

Scula - narzędzie Business Intelligence i jego funkcjonalność

Scula to narzędzie analityczne klasy Business Intelligence (BI) stworzone przez polską firmę technologiczną Lideo, które pomaga producentom leków i dystrybutorom w bardziej skutecznym przygotowywaniu się do udziału w przetargach szpitalnych. Jego użytkowanie pozwala także wprowadzać na rynek nowe, poszukiwane produkty lecznicze, optymalizować swoje działania biznesowe oraz odnaleźć zupełnie nowe, opłacalne perspektywy biznesowe. Stworzone przez firmę Lideo narzędzie Scula ma za zadanie dostarczać analiz w oparciu o dane historyczne przetargów organizowanych przez szpitale na przestrzeni ostatnich lat.

W czym tkwi sukces narzędzia?

Na podstawie zebranych danych powstają raporty udostępniane w przystępnej formie wizualizacji interaktywnych. Dostęp do nich można uzyskać z dowolnego urządzania, za pośrednictwem aplikacji webowej. Raporty są przeznaczone dla producentów leków i pokazują rynek przetargowy dla molekuły (substancji czynnej).  Są personalizowane i dostosowywane pod konkretnego producenta. Z drugiej strony, dają ogląd pełnego rynku poprzez m.in. znajomość struktury pakietu, cen wygrywających i przegrywających, a także cen danej cząsteczki i wartość rynku dla danej cząsteczki z podziałem geograficznym. Wykorzystanie Business Intelligence w przetargach szpitalnych pozwala z kolei na tworzenie analiz, za pomocą których przetargi medyczne mogą być skutecznie zarządzane. Raporty umożliwiają filtrowanie i selekcjonowanie, co pozwala na przedstawienie danych w przystępnej i czytelnej formie umożliwiającej ich praktyczne wykorzystanie. Personalizacja pozwala na przygotowanie analizy, która będzie dopasowana do bieżących działań i pozwoli na skuteczną realizacją celów klienta.

Komu będzie pomocna Scula w przetargach szpitalnych?

Scula marki Lideo jest przydatnym i wysokofunkcjonalnym narzędziem analitycznym, którego głównym zadaniem jest ułatwienie zarządzania przetargami szpitalnymi oraz dzięki właściwej analizie, zwiększenie szans na ich wygrywanie. Z jego rozbudowanej funkcjonalności skorzystają więc przede wszystkim firmy farmaceutyczne i dystrybutorzy leków, którzy regularnie biorą udział w przetargach medycznych oraz poszukują sprawdzonego, nowoczesnego i skutecznego narzędzia, które pozwoli znacząco zwiększyć szanse na lepsze przygotowanie się do przetargów. W tym miejscu należy również pamiętać o tym, że przetargi medyczne i przygotowanie się do nich to nie jedyne w czym Scula się sprawdza. Jak się okazuje, jest to także świetne narzędzie do badania rynku szpitalnego, jeśli chcemy wprowadzać nowe molekuły do portfolio.

Scula jest także polecanym narzędziem dla producentów leków już obecnych na rynku farmaceutycznym, którzy dążą do zoptymalizowania swoich polityk cenowych i produktowych, chcą efektywnie zarządzać pracownikami w terenie oraz wprowadzają na rynek leki generyczne. Z dostępnych w usłudze danych i analiz skorzystać mogą także producenci dopiero wchodzący na polski rynek, którzy planują rozpocząć sprzedaż swoich wyrobów leczniczych na nowych rynkach, planują ich dystrybuowanie na terenie Polski lub dopiero zaczynają swoją działalność na rynku szpitalnym. Dostępne w Scula raporty i analizy będę idealnym narzędziem analitycznym, zarówno dla kadry zarządzającej, jak i analityków, zespołów operacyjnych, jak i ich menedżerów.

Więcej na temat korzyści z wykorzystania narzędzia analitycznego Scula w przetargach szpitalnych można dowiedzieć się na: www.scula.pl

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

POMÓŻCIE!!!

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl