POLPHARMA MA NOWEGO PREZESA.

Z dniem 8 października dr Maurice Chagnaud obejmie stanowisko Prezesa Zarządu Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA, największej polskiej firmy farmaceutycznej. Jego głównym zadaniem będzie przyśpieszenie rozwoju Polpharmy dla osiągnięcia pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, WNP i Azji Centralnej.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z 20 największych generycznych firm farmaceutycznych na świecie. Aktywnie działa na rynkach Europy, Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji Centralnej. Posiada zakłady produkcyjne  w Polsce, Rosji i Kazachstanie. Intensywnie rozwija się w obszarze leków biologicznych poprzez budowę własnej organizacji oraz zewnętrzne partnerstwa, których celem jest rozwój i sprzedaż leków bionastępczych na światową skalę.   

Celem strategicznym Polpharmy jest poszerzenie skali działania i osiągnięcie pozycji lidera w regionie. Jesteśmy pod wrażeniem bogatego doświadczenia zdobytego przez Maurice’a Chagnaud w międzynarodowych korporacjach, takich jak Merck Generics, Teva czy Lupin, w których był odpowiedzialny między innymi za budowę regionalnych strategii oraz przekształcenie organizacji pod kątem nowych wyzwań. Jestem przekonany, że Maurice Chagnaud będzie zarządzał Polpharmą w sposób efektywny, odkryje i wykorzysta nowe możliwości biznesowe oraz zmotywuje nasz zespół do osiągania znakomitych rezultatów, by zapewnić długotrwały wzrost Grupy Polpharma podkreśla Jerzy Starak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy.  

Maurice Chagnaud ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie leków generycznych, OTC oraz leków biopodobnych, zdobyte w międzynarodowych korporacjach, gdzie był odpowiedzialny między innymi za budowę regionalnych strategii oraz przekształcenie organizacji pod kątem nowych wyzwań. Przez 12 lat pracował w firmie Merck Generics (Merck KgAa). Kierował działalnością komercyjną (sprzedaż detaliczna, szpitalna i eksport) we Francji, a następnie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Merck Generics Italia. Przez kolejne siedem lat zajmował różne stanowiska w firmie TEVA: był Dyrektorem Generalnym TEVA i Ivax France, Dyrektorem Handlowym TEVA Europe oraz Starszym Wiceprezesem na region Europy Środkowej i Wschodniej, prowadząc między innymi procesy akwizycji oraz integracji spółek. W ostatnim czasie pełnił funkcję Prezesa na Europę – Rosję i WNP oraz Globalnego Szefa ds. Strategii Leków Inhalacyjnych w firmie Lupin, gdzie stworzył strategię obejmującą nowe obszary geograficzne, zmianę portfolio oraz nowe przedsięwzięcia komercyjne. Z wykształcenia jest lekarzem medycyny, posiada również dyplom MBA w zakresie marketingu, finansów i administracji.

Jako nowy Prezes Polpharmy Maurice Chagnaud przejmie obowiązki od Markusa Siegera, który przez ostatnie 6 miesięcy był oddelegowany z Rady Nadzorczej do pełnienia samodzielnego nadzoru  nad działalnością Spółki. Markus Sieger pozostanie członkiem Rady Nadzorczej Polpharmy.

Polpharma jest największym polskim producentem leków i jedną z 20 największych firm generycznych na świecie. Posiada 7 zakładów produkcyjnych i 6 ośrodków badań i rozwoju. Od 2000 r. zainwestowała w polskich zakładach kwotę 2,5 mld zł w środki trwałe oraz rozwój nowych produktów. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Azji Centralnej i Kaukazu. Zatrudnia ok. 7500 osób. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów ze wszystkich znaczących grup terapeutycznych. Firma jest także jedynym polskim producentem substancji farmaceutycznych, które z powodzeniem konkurują na ponad 60 rynkach na 6 kontynentach. W ostatnich latach podjęła prace nad rozwojem leków bionastępczych w najnowocześniejszym w Polsce laboratorium biotechnologicznym ulokowanym w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

POMÓŻCIE!!!

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Katalog firm

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl