Polfarmex inwestuje w nową linię pakującą

Zakład farmaceutycznej spółki Polfarmex S.A. w Kutnie wzbogacił się o nową linię pakującą, złożoną z blistrownicy oraz kartoniarki jednostkowej i kartoniarki zbiorczej. Dzięki tej inwestycji w park maszynowy spółka zwiększy wydajność procesu blistrowania i pakowania leków, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie możliwości produkcyjnych firmy.

Nowa blistrownica nie tylko zwiększy produkcję blistrów o ok. 60 proc. w stosunku do obecnie pracującego modelu ale również rozszerzy możliwości dotyczące rodzaju pakowanych leków. Natomiast w przypadku kartoniarki jednostkowej, wydajność pakowania produktów leczniczych do opakowań jednostkowych wzrośnie ponad dwukrotnie.  Z kolei sam proces pakowania kartoników jednostkowych leków w opakowania zbiorcze będzie odbywał się w sposób automatyczny. Planowany termin wprowadzenia linii do bieżącej produkcji to przełom listopada i grudnia tego roku. Tym samym zakład produkcyjny kutnowskiego producenta leków generycznych będzie dysponował łącznie 5 liniami blistrująco-pakującymi w obszarze suchych form leków.

Poza zwiększeniem wydajności produkcji, inwestycja jest związana także z rozwojem kompetencji firmy jako potencjalnego wytwórcy kontraktowego oraz ze zrealizowaną jeszcze w ubiegłym roku modernizacją parku maszynowego Laboratorium Formulacji. Umożliwia on prace badawczo-rozwojowe nad produktami leczniczymi w postaciach farmaceutycznych, dotychczas niewystępujących w portfolio spółki (tabletki wielowarstwowe o modyfikowanym uwalnianiu substancji czynnej), zgodnie ze strategią tworzenia leków generycznych z wartością dodaną (GX+).

- Nowe urządzenia to cała gama wymiernych korzyści. Po pierwsze zwiększamy możliwości produkcyjne. Kolejna korzyść to unowocześnianie technologiczne firmy. Musimy stale przewidywać i wyprzedzać potrzeby firmy, a nie za nimi nadążać. Dlatego inwestowanie w linie produkcyjne, w technologię w całej strukturze, to proces, który trwa nieprzerwanie. Rozwijając jeden obszar, automatycznie, jak w systemie naczyń połączonych, doskonalimy warunki działania w innych - mówi Jarosław Stępniak, Główny Technolog w Grupie Polfarmex.

To nie jedyna inwestycja w obszar wytwarzania w Kutnie. Wcześniej park maszynowy Polfarmex S.A. zyskał nowoczesną suszarnię, mieszarko-granulator i powlekarkę, co pozwoliło dostosować proces produkcji w skali przemysłowej do wymagań procesów rozwojowych produktów leczniczych w obszarze półtechnicznym.

Poczynione inwestycje wprost wynikają z głównych założeń długofalowej strategii rozwoju Grupy Polfarmex.  Opiera się ona na trzech filarach:

 • Rozwój leków generycznych z wartością dodaną (GX+)
 • Dalszy rozwój linii produktów wziewnych na bazie zdobytej wiedzy i doświadczenia w zakresie wytwarzania proszkowych inhalatorów wielodawkowych.
 • Rozwoju leków biotechnologicznych w tym opracowanie technologii otrzymywania biopodobnego analogu insuliny ludzkiej

***

Polfarmex S.A. jest polską firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w produkcji leków generycznych na receptę (Rx) z zakresu pulmonologii, kardiologii, gastrologii, neurologii, dermatologii oraz ginekologii. Oferuje też szeroką gamę leków dostępnych bez recepty (OTC), suplementów diety oraz kosmetyków. Oferta spółki zawiera ponad 100 produktów i jest systematycznie rozszerzana. W firmie pracuje ponad 700 osób. Dzięki zgromadzonemu w trakcie ponad 30-letniej obecności na polskim rynku doświadczeniu, Polfarmex S.A.  zyskał zaufanie pacjentów, lekarzy oraz kontrahentów. Produkty Polfarmex S.A. są dostępne na 15 zagranicznych rynkach. 

 

Polfarmex SA

ul. Józefów 9, 99-300 Kutno

tel. + 48 24 357 44 44

fax  +48 24 357 45 45

www.polfarmex.pl

 

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

SZKOLENIA BRANŻOWE 2023

POMÓŻCIE!!!

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK http://swiat-przemyslu-kosmetycznego.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl