Pharmena pozyskała strategicznego doradcę ds. komercjalizacji leku i suplementów diety

Grupa Pharmena – notowana na GPW biotechnologiczna spółka, podpisała z Plexus Ventures umowę na doradztwo strategiczne w sprawie komercjalizacji leku 1-MNA, a także suplementów diety pod marką Menavitin na rynkach Europy. Współpraca zakłada poszukiwanie potencjalnych licencjobiorców i finalizowanie kontraktów. Firma Plexus Vnetures dotychczas zawarła dla swoich klientów umowy o wartości przekraczającej 3 mld USD.

Zawarcie umowy z doradcą związane jest z planowaną przez Pharmenę komercjalizacją leku 1-MNA (TRIA-662). Dodatkowo Plexus Ventures będzie wspierał Spółkę w zakresie rozwoju sprzedaży nowych suplementów diety Menavitin w Europie. Plexus będzie odpowiedzialny za identyfikowanie potencjalnych licencjobiorców, aranżowanie spotkań biznesowych i doprowadzenie do finalizacji kontraktu.

- Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak doświadczonym doradcą jakim jest Plexus Ventures. Wierzymy, że dzięki wsparciu globalnego, uznanego partnera, będziemy mogli sprawniej i efektywniej poprowadzić proces komercjalizacji naszych flagowych produktów - mówi Konrad Palka,
Prezes Zarządu Pharmena S.A.

Plexus Ventures, zapewnia doradztwo strategiczne oraz rozwój biznesu dla firm z branży farmaceutycznej oraz ochrony zdrowia. Dzięki swemu 30-letniemu doświadczeniu firma jest bardzo dobrze rozpoznawalna zarówno wśród spółek farmaceutycznych, jak i firm z obszaru ochrony zdrowia. Z usług Plexus Ventures skorzystały tak renomowane międzynarodowe firmy jak: Astra Zeneca, GlaxoSmithKline, Johnson & Johnson, Merck, Novartis, Reckitt Benckiser, a także polskie firmy takie jak: Celon Pharma, Mabion czy Teva Polska.

Zaangażowanie globalnego doradcy będzie zmierzało do jak najefektywniejszego przeprowadzenia procesu sprzedaży/licencjonowania leku 1-MNA. W dotychczasowych badaniach klinicznych II fazy, lek 1-MNA wykazał wysokie bezpieczeństwo i tolerancję stosowania. Potencjalne wskazania terapeutyczne dla doustnych terapii leku 1-MNA obejmują m.in. niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH) i tętnicze nadciśnienie płucne (PAH). W lipcu 2019 r. Pharmena z sukcesem zakończyła badania przedkliniczne leku 1-MNA, prowadzone na modelach zwierzęcych we wskazaniu NASH. Wyniki badań leku potwierdziły pozytywny, istotny wpływ na kluczowe parametry rozwoju niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby. Dodatkowo lek 1-MNA wykazał działanie przeciwłóknieniowe. W czerwcu tego roku Pharmena zleciła badania przedkliniczne w drugim wskazaniu PAH w celu określenia efektywnej dawki leku. Zakończenie procesu badań oraz przygotowanie protokołów badawczych ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Współpraca Pharmeny z firmą Plexus Ventures będzie obejmowała również działania na rzecz rozwoju sprzedaży nowych suplementów diety pod marka Menavitin na rynkach Unii Europejskiej. W maju br. Pharmena pozyskała od Inwestorów z emisji nowych akcji ponad 13 mln zł. Głównym celem emisji było wprowadzenie do sprzedaży w Polsce i Europie suplementów diety opartych na innowacyjnej cząsteczce 1-MNA.

W grudniu 2018 r. Spółka oficjalnie uruchomiła sprzedaż pierwszego produktu Menavitin CARDIO. Dzisiaj firma sprzedaje już siedem suplementów diety w ramach jednej marki parasolowej.

O PHARMENA S.A.

Publiczna spółka biotechnologiczna, głównym obszarem działalności której jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 
1-MNA. Realizuje projekty w obszarach dotyczących prowadzenia badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem, produkcji innowacyjnych dermokosmetyków i wdrożeniu na rynek innowacyjnego suplementu diety stosowanego do zaspokajania szczególnych potrzeb żywieniowych w profilaktyce miażdżycy.

Spółka od 2008 r. była notowana na rynku NewConnect. 12 kwietnia 2019 r. przeniosła notowania na rynek regulowany GPW.

Więcej informacji: www.pharmena.pl

Kluczowe pojęcia:

1-MNA – naturalna cząsteczka 1-MNA (1-metylonikotynamid) jest niebadanym wcześniej endogennym metabolitem  nikotynamidu, która wykazuje szerokie działanie przeciwzapalne, przeciwmiażdżycowe oraz posiada zdolności do stymulowania endogennej prostacykliny (PGI2).

1-MNA to endogenna substancja pochodzenia witaminowego, fizjologicznie obecna w organizmie człowieka. Należy do czwartorzędowych soli pirydyniowych i jest głównym metabolitem witaminy B3, zwanej też witaminą PP. 1-MNA powstaje w naszym organizmie w wyniku przemian metabolicznych witaminy PP w wątrobie. Składnik ten znajduje się w nielicznych produktach spożywczych obecnych w diecie. Najbogatszym znanym źródłem
1-MNA są algi brunatne Wakame (Undaria pinnatifida) i liście zielonej herbaty (Camellia sinensis).
Nie są to jednak efektywne źródła pozyskiwania 1-MNA dla naszego organizmu. Przeprowadzone badania dowodzą, że wraz z wiekiem obniża się fizjologiczna zdolność przekształcania witaminy PP. Suplementację diety w 1-MNA  zaleca się  szczególnie osobom starszym.

MENAVITIN – marka parasolowa, zarejestrowana jako znak towarowy w UE przez Pharmena S.A., w skład której wchodzi grupa produktów opartych o innowacyjną cząsteczkę 1-MNA.

Więcej informacji: www.menavitin.pl

Udostępnij materiał w

Aktualne wydanie

Podaj adres email
I nie przegap więcej żadnego wydarzenia

SZKOLENIE

Nowości produktowe dla farmacji

Czytaj inne

Targi branżowe

Targi branżowe

Partner serwisu

Partner serwisu
Partner
serwisu

Współpracujemy z

 • ŚPK_logo_2013.jpg http://www.kosmetyka.farmacom.com.pl/
 • pio.jpg http://www.pio.org.pl/
 • logo instytutu magazynowania.jpg http://www.ilim.poznan.pl/
 • urpl.jpg http://www.urpl.gov.pl/
 • romaco-logo.jpg http://www.infarma.pl/
 • GIF - LOGO.jpg http://www.gif.gov.pl/
 • image002.jpg http://www.ispe.org.pl
 • pasmi.jpg http://www.pasmi.pl
 • Inst_Farmaceutyczny_logo.jpg http://www.ifarm.waw.pl
 • jci1.jpg http://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/
 • ptfarm-małe.jpg http://www.ptfarm.pl
 • pzppf.jpg http://www.producencilekow.pl
 • logo NIL.jpg http://www.nil.gov.pl
 • IG GARMACJA POLSKA.jpg http://www.farmacja-polska.org.pl